Strona główna Wydarzenia Strzegom Biegli z jajem i ubijali pianę. Zawody strażackie z przymrużeniem oka

Biegli z jajem i ubijali pianę. Zawody strażackie z przymrużeniem oka [FOTO]

0

Jedenaście drużyn strażackich stanęło w szranki podczas pierwszych Gminnych Zawodów Sportowo-Pożarniczych w Goczałkowie. Rywalizacja odbywała się pod hasłem „Na wesoło”. Druhowie musieli zmierzyć się m.in. z konkurencją przenoszenia jajka za pomocą nożyc hydraulicznych, wlewania wody przez odcinek węża do wiaderka czy ubijania piany za pomocą jajek i trzepaczki w rękawicach strażackich.

W wydarzeniu wzięli udział gospodarze – druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Goczałkowie oraz zaproszeni goście – strażacy z Granicy, Jaroszowa, Kostrzy, Olszan, Rogoźnicy, Stanowic, Strzegomia, Tomkowic oraz Żelazowa. Do rywalizacji stanęła także zaprzyjaźniona drużyna z OSP Lusina w gminie Udanin.

Sylwester Treter, prezes OSP Goczałków informuje, że do organizacji zawodów na wesoło zainspirowała lokalnych druhów zaprzyjaźniona ekipa strażaków z OSP Lusina. – Są to wspaniałe zawody, bo łączą i wspierają wzajemne zaufanie – dodaje.

Strażacy mieli do pokonania osiem konkurencji. Mateusz Kula z OSP Goczałków podkreśla, że najtrudniejszą i było ratownictwo techniczne – przenoszenie jajka za pomocą sprzętu hydraulicznego.

Burmistrz Strzegomia, Krzysztof Kalinowski wskazuje, że strażacy z sieci OSP gminy Strzegom nie tylko znakomicie sprawdzają się podczas poważnych i ryzykownych akcji ratowniczych, ale także w trakcie zawodów „z przymrużeniem oka”. – Strażacy mają tutaj świetną zabawę, a osoby, które obserwują te zmagania – również. Oczywiście będziemy z niecierpliwością czekać na kolejne edycje takiego sympatycznego festynu – dodaje.

Ostatecznie zwycięzcami zawodów zostali strażacy z OSP Stanowice. Drugą lokatę zajęli druhowie z OSP Granica, a trzecią – z OSP Lusina. W ręce wszystkich drużyn trafiły pamiątkowe statuetki i dyplomy.

/red./

Poprzedni artykułKoncert Wiedeński Orkiestry Księżniczek za tydzień w Teatrze Zdrojowym [ROZWIĄZANIE KONKURSU]
Następny artykułBieg i festyn rodzinny już dzisiaj w Parku Centralnym w Świdnicy