Strona główna Wydarzenia Świdnica Bieg i festyn rodzinny już dzisiaj w Parku Centralnym w Świdnicy

Bieg i festyn rodzinny już dzisiaj w Parku Centralnym w Świdnicy

0

Rekreacyjny bieg z okolicznościowym medalem na mecie, mnóstwo atrakcji dla całych rodzin, a do tego możliwość wsparcia zbiórki w szczytnym celu. To wszystko już w niedzielę, 19 maja w Parku Centralnym przy hali sportowej przy ulicy Pionierów Ziemi Świdnickiej.

Festyn rozpocznie się o godzinie 14.00 i potrwa cztery godziny. O godzinie 15.00 wystartuje 5. Świdnicki Bieg Papieski (zapisy od 13.00 do 14.30 w hali sportowej). Trasa długości dwóch kilometrów wytyczona zostanie alejkami parku. Bieg ma charakter rekreacyjny, nie będzie mierzony czas. Na pierwszych 250 zapisanych uczestników przewidziano pamiątkowy medal.

Udział w biegu jest bezpłatny, ale przy zapisach mile widziane są datki, które wspomogą trwającą zbiórkę na rzecz 40-letniej Honoraty Oberman – terapeutki dzieci, młodzieży i dorosłych w spektrum autyzmu, która walczy z nowotworem mózgu. Nadzieję na powrót do normalnego życia daje jej operacja neurochirurgiczna w klinice w Niemczech, której koszt przerasta jednak możliwości finansowe świdniczanki. Konto zbiórki zasilą także fundusze zebrane w trakcie festynu.

Jak podkreślają organizatorzy, podczas niedzielnego wydarzenia nie zabranie atrakcji dla całych rodzin. – Na wszystkich, którzy odwiedzą naszą imprezę czekać będzie mnóstwo atrakcji, dmuchańce, gry i zabawy, przepyszny catering, itp. Wszystkie środki pieniężne, które uda się pozyskać w trakcie trwania festynu przekazane zostaną na pokrycie kosztów usunięcia nowotworu mózgu u pani Honoraty Oberman. Serdecznie zapraszamy całe rodziny! – zachęca Wiesław Żurek, prezes Fundacji Wspierania Sportu „Łączy nas Football”.

19.05.2024 (niedziela) – PARK CENTRALNY, ul. Pionierów Ziemi Świdnickiej

Czas trwania imprezy: 14.00-18.00
13.00-14.30 – zapisy do V Biegu Papieskiego
15.00 – Bieg Papieski (2 km)

Poprzedni artykułBiegli z jajem i ubijali pianę. Zawody strażackie z przymrużeniem oka [FOTO]
Następny artykułOstrzeżenie przed burzami