Strona główna 0_Slider Przemaszerują z żonkilami przez Rynek. W tym roku także obchody 30-lecia świdnickiego...

Przemaszerują z żonkilami przez Rynek. W tym roku także obchody 30-lecia świdnickiego „Hospicjum”

0

Żółty Marsz Nadziei przejdzie przez świdnicki Rynek po raz szósty. W tym roku edycja jest wyjątkowa i połączona z obchodami 30-lecia inicjatora akcji – Towarzystwa Przyjaciół Chorych „Hospicjum” w Świdnicy. – Pragniemy, aby ten dzień był radosny i szczęśliwy, aby nasze działania przyniosły nadzieję chorym i ich rodzinom, a dzieci i młodzież miały możliwość integracji z osobami starszymi – zapowiada organizator. Wydarzenie rozpocznie się 21 maja o godz. 10.00. W jego trakcie zaplanowano także bezpłatne badania w kierunku osteoporozy oraz wad wzroku.

Żółty Marsz Nadziei jest zwieńczeniem ogólnoświatowej oraz ogólnopolskiej akcji hospicyjnej „Pola Nadziei”, która realizowana jest w Świdnicy od 2018 roku. – Kampania Pola Nadziei ma na celu propagowanie zasad opieki paliatywnej, wolontariatu i gromadzenie środków finansowych dla powstawania i utrzymania hospicjów oraz zapewnienia opieki nad chorymi w zaawansowanej fazie chorób przewlekłych. To wezwanie społeczeństwa do niesienia bezinteresownej pomocy osobom chorym i cierpiącym, okazania gestu solidarności i pomocy ludziom potrzebującym ludzkiego towarzyszenia w trudnym okresie odchodzenia z tego świata. Jak również uwrażliwienie młodzieży na potrzeby osób chorych. To czasem małe gesty dające nadzieję innym na lepsze jutro – wyjaśnia Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Hospicjum” w Świdnicy, które zainicjowało lokalną akcję.
W tym roku wypada już VI edycja świdnickich „Pól Nadziei”. Tradycyjnie rozpoczęła się ona jesienią ubiegłego roku – od sadzenia przez dzieci cebulek żonkili na placu Grunwaldzkim. Kwiaty te, bowiem symbolizują nadzieję oraz mają przypominać o ludziach chorych, cierpiących, oczekujących pomocy w najtrudniejszych chwilach życia. Rozdawane są one podczas żółtego wiosennego przemarszu z udziałem dzieci, młodzieży, samorządowców i gości, a także prowadzonej kwesty.

Sadzenie żonkili na placu Grunwaldzkim w październiku 2023 roku

W tym roku żonkilowy korowód na świdnickim Rynku zaplanowano na 21 maja. Wydarzenie będzie wyjątkowe i połączone z jubileuszem Towarzystwa Przyjaciół Chorych „Hospicjum” w Świdnicy, które od 30 lat niesie pomoc osobom w terminalnej fazie chorób nowotworowych.

Tegorocznemu finałowi akcji mają towarzyszyć artystyczne występy dzieci z Młodzieżowego Domu Kultury w Świdnicy oraz rozdanie nagród pierwszego plastycznego konkursu „Pola Nadziei”. Będzie także możliwość skorzystania z bezpłatnych badań w kierunku osteoporozy oraz wad wzroku.

/red./

Poprzedni artykułSanepid potwierdza – to fekalia. Wejście na posesję niemożliwe
Następny artykułCofnięcie gazety propagandowej to pierwsza decyzja burmistrza Zakopanego. W Świdnicy bez zmian