Strona główna 0_Slider Pośpiech zaprowadził go wprost do aresztu

Pośpiech zaprowadził go wprost do aresztu

0

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego świdnickiej komendy na terenie gminy Świdnica zatrzymali kierującego samochodem osobowym marki VW, który przekroczył dozwoloną prędkość. I w tym momencie na jaw wyszły wszystkie „grzeszki” 42-latka. Mężczyzna trafił wprost za kraty, czekają go też kolejne postępowania sądowe.

fot. KPP w Świdnicy

– Patrol drogówki w na terenie Gminy Świdnica zatrzymał do kontroli kierującego samochodem osobowym marki VW, który ignorował znaki ograniczające prędkość i w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h, jechał 61 km/h. To spotkanie z funkcjonariuszami zakończyłoby się pewnie bardzo szybko – zastosowaniem prawem przewidzianych środków, gdyby nie sprawdzenie kierującego w systemach policyjnych, które wykazało że 42-letni mieszkaniec powiatu dzierżoniowskiego jest poszukiwany listem gończym przez Sąd Rejonowy w Dzierżoniowie celem odbycia zaległej kary pięciu miesięcy pozbawiania wolności – relacjonuje asp. Magdalena Ząbek z KPP w Świdnicy.

Jednak to nie był koniec kłopotów mężczyzny, bo przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że 42-latek wsiadł za kierownicę pomimo wcześniej wypitego alkoholu, a urządzenie potwierdziło obecność 0,34 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a pojazd trafił na parking strzeżony. Podczas dalszych czynności policjanci ujawnili przy kierowcy VW białą krystaliczną substancję zawiniętą w woreczek. Po przebadaniu okazało się, że jest to środek psychotropowy 2-Metylometkatynon. Mundurowi zabezpieczyli kilka porcji niedozwolonej substancji psychotropowej.

– Mężczyzna trafił do aresztu, gdzie rozpoczął zaległą karę pozbawiania wolności. Odpowie także za czyny, których dopuścił się 29 marca. Grożą mu kolejne 3 lata pozbawiania wolności – informuje rzeczniczka świdnickiej policji.

/Źródło KPP w Świdnicy, opr. red./

Poprzedni artykułPo pożarze nie będą mogli wrócić do swoich mieszkań [FOTO]
Następny artykułPowojenna historia regionu w powieści „Przystanek”. Wkrótce spotkanie z autorką Moniką Bisek-Grąz w Świdnicy