Strona główna 0_Slider Na co dzień pomaga innym, teraz sama prosi o wsparcie. Walcząca z...

Na co dzień pomaga innym, teraz sama prosi o wsparcie. Walcząca z nowotworem świdniczanka zbiera środki na operację

0

Honorata Oberman ze Świdnicy, terapeutka dzieci, młodzieży i dorosłych w spektrum autyzmu, przed rokiem usłyszała diagnozę. 40-latka walczy z nowotworem mózgu. Nadzieję na powrót do normalnego życia daje jej operacja neurochirurgiczna w klinice w Niemczech. W celu jej sfinansowania zorganizowana została zbiórka, a także prowadzone są charytatywne licytacje.

Jestem kolorową i chyba trochę zwariowaną terapeutką dzieci, młodzieży i dorosłych w spektrum autyzmu. Moje życie to praca z ludźmi, poprzez tworzenie autentycznych relacji. Razem z moim przyjacielem współtworzymy Zamek Wsparcia, gdzie realizujemy totalnie zwariowany projekt terapeutyczny, w którym zabieramy dzieci do lasu, gdzie dzieje się prawdziwa magia. Prywatnie jestem też mamą dwójki wspaniałych dzieci, w tym jednego w spektrum autyzmu. Niestety w pewnym momencie na mojej drodze stanął nieprzyjaciel, który próbuje odebrać mi wszystko, co mam… Zdrowie, radość z życia, realizowanie pasji, marzeń. Próbuje odebrać mi możliwość pomocy innym. Cierpię na oponiaka – nowotwór mózgu. Zostałam zdiagnozowana przypadkowo, dokładnie rok temu, gdy po dłuższym leczeniu stomatologicznym ból nie ustępował – mówi świdniczanka.

Rezonans głowy wykazał guza po prawej stronie. Choroba powoli wyłącza mnie z codziennego funkcjonowania i uniemożliwia realizowanie moich projektów oraz prowadzenie normalnego życia, które z dnia na dzień wywróciło się do góry nogami. Dotknięta bólem i paraliżem nie jestem w stanie realizować się w pracy, pomagać dzieciom i ich rodzinom, a była to dotychczas moja pasja i praca… Guz uciska na nerw twarzowy i znajduje się bardzo blisko nerwu słuchowego, co grozi całkowitą utratą słuchu. Daje objawy w postaci częściowego paraliżu twarzy, bólu głowy oraz zaburzenia równowagi i widzenia. Choroba postępuje i coraz częściej zdarzają się dni, w których nie jestem w stanie wykonać najprostszych czynności – opisuje kobieta.

Po konsultacji w klinice w Niemczech lekarze zaproponowali jej zabieg operacyjny, a potem leczenie, które obarczone jest ryzykiem powikłań mniejszym niż 5%. – Ten rodzaj operacji pozwoli mi na powrót do normalnego życia. Powrót do moich podopiecznych. Niestety nie posiadam takich środków i nie jestem w stanie sama tego udźwignąć. Dotychczas to ja zawsze pomagałam innym. To dla mnie bardzo trudne, prosić Państwa o pomoc, ale nie mam innego wyjścia. Mam wspaniałe dzieci, męża, rodzinę, przyjaciół, podopiecznych… Oni wszyscy bardzo mnie potrzebują. Nie mogę przegrać tej walki. Bardzo proszę o wsparcie – apeluje.

Trwającą zbiórkę można wspomóc za pośrednictwem strony internetowej Fundacji Siepomaga, a także biorąc udział w licytacjach charytatywnych prowadzonych na Facebooku.

/Siepomaga.pl, opr. mn/

Poprzedni artykułSiedlimowice. Spłonęło składowisko drewna przy budynku mieszkalnym
Następny artykułW Świdnicy dochodzi do starcia derbowego [RELACJA LIVE]