Strona główna 0_Slider Co można odliczyć od podatku? Kiedy zwrot nadpłaty? Skarbówka podpowiada

Co można odliczyć od podatku? Kiedy zwrot nadpłaty? Skarbówka podpowiada

0

Za niespełna dwa tygodnie mija termin rozliczenia się z podatku za 2023 rok. Świdnicki Urząd Skarbowy podpowiada, jak można uławić sobie złożenie PIT-u, co można odliczyć od podatku i jak umówić wizytę w urzędzie.

Informacja przygotowana przez Urząd Skarbowy w Świdnicy:

Rozliczenie PIT za 2023 rok  do 30 kwietnia 2024 r.

30 kwietnia 2024 roku  upływa termin złożenia rozliczeń rocznych za 2023 rok.Do tego dnia  podatnicy mogą zweryfikować i zmodyfikować lub zatwierdzić swoje rozliczenia przygotowane dla niego przez Krajową Administrację  Skarbową w usłudze Twój e-PIT.  Podatnik korzystający z usługi może uzupełnić przygotowane zeznanie i uwzględnić przysługujące mu odliczenia np. darowizny, ulgę rehabilitacyjną, ulgę na Internet, ulgę termomodernizacyjną, wpłaty na indywidualne konto zabezpieczenia emerytalnego (IKZE). Przez Twój e-PIT można też zadeklarować przekazanie 1,5% swojego podatku dla wybranej Organizacji Pożytku Publicznego.

Podatnicy, którzy rozliczą się elektronicznie, w tym przez usługę Twój e-PIT, otrzymają zwrot podatku w skróconym czasie – do 45 dni. W przypadku zeznań papierowych termin zwrotu wynosi do 3 miesięcy.

Rozliczenia przedsiębiorców

W tym roku, za pośrednictwem e-Urzędu Skarbowego, również przedsiębiorcy mogą złożyć swoje zeznania podatkowe (PIT-28, PIT-36 i PIT 36L). Nowością jest możliwość sprawdzenia rozliczenia zaliczek na podatek dochodowy wpłacanych w trakcie 2023 roku. Zdarza się,
że kwoty wpłat dokonywane były po terminie i z racji rozrachowania części wpłat na odsetki kwoty faktycznych zaliczek przyjętych przez urząd skarbowy mogą być inne niż wynika to  z dowodów wpłat. Usługa pozwala samodzielnie prześledzić zarachowanie wpłat, bez konieczności kontaktu z urzędem skarbowym.

Twój e-PIT działa przez całą dobę i można z niego korzystać na dowolnym urządzeniu podłączonym do Internetu. Dostęp do usługi możliwy jest wyłącznie w e-Urzędzie Skarbowym (e-US), na stronie podatki.gov.pl. Do e-Urzędu Skarbowego można zalogować się Profilem Zaufanym (PZ), e-Dowodem, poprzez bankowość elektroniczną lub aplikację mObywatel. Dodatkowo do samej usługi można zalogować się także danymi podatkowymi.

Zachęcamy do korzystania z elektronicznych form rozliczeń przez e-Urząd Skarbowy i e-Deklaracje. Wiele spraw z urzędem skarbowym można  załatwić online, bez wychodzenia z domu, z wykorzystaniem funkcjonalności e-Urzędu skarbowego.

Zgoda na e-korespondencję

Nową usługą dla klientów KAS jest wybór elektronicznego kanału korespondencji  z urzędem skarbowym. Ta forma kontaktów przyspiesza obieg dokumentów, obniża koszty, pozwala szybciej procedować sprawy. Wyrażenie zgody na e-korespondencję jest zatem bardzo wygodne. Usługa jest dostępna po zalogowaniu się do usługi e-Urząd Skarbowy.

Rezerwacja wizyty w Urzędzie Skarbowym

Potrzebne informacje podatkowe można uzyskać pod nr telefonu 22 460 59 93. Osobista  wizyta  w urzędzie  możliwa jest po wcześniejszym umówieniu/rezerwacji  terminu  i  godziny  wizyty  na  stronie  podatki.gov.pl.

/informacja nadesłana/

Poprzedni artykułLegia Cudzoziemska w Świdnicy. Byli żołnierze świętują 161 rocznicę bitwy o Camerone
Następny artykułNastrojowy wieczór w rytmie tanga wkrótce w Świdnicy [ROZWIĄZANIE KONKURSU]