Strona główna 0_Slider W niedzielę pobiegną Tropem Wilczym. Sprawdź, gdzie!

W niedzielę pobiegną Tropem Wilczym. Sprawdź, gdzie!

0

3 marca odbędzie się kolejna edycja ogólnopolskiej imprezy biegowej, której celem jest upamiętnienie Żołnierzy Wyklętych. Symboliczny dystans 1963 metrów biegacze będą mogli pokonać m.in. w Świdnicy, Jaworzynie Śląskiej, Roztoce, Strzegomiu oraz Żarowie.

Ideą przedsięwzięcia biegowo-edukacyjnego „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” jest oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944-1963 w obrębie przedwojennych granic RP, a także popularyzacja wiedzy na ten temat. W tym roku akcja odbędzie się już po raz dwunasty, a biegowe wydarzenia planowane są w ponad 700 miejscach.

Zawodnicy tradycyjnie pobiegną na dystansie 1963 metrów, który nawiązuje do rocznej daty śmierci Józefa Franczaka pseudonim „Lalek”, ostatnim poległym w boju partyzantem ruchu poakowskiego w Polsce. „Lalek” został zastrzelony przez funkcjonariuszy ZOMO i SB podczas zasadzki w Majdanie Kozic Górnych koło Świdnika.

Świdnica

W Świdnicy bieg „Tropem Wilczym”, odbywający się w mieście już po raz dziesiąty, zorganizowany zostanie w niedzielę, 3 marca nad zalewem Witoszówka. Do udziału w biegu na dystansie 1963 metrów zaprasza Świdnickie Stowarzyszenie Patriotyczne. Start w samo południe.

Dla pierwszych 250 zapisanych biegaczy przewidziano pamiątkowe medale. Zapisy w dniu biegu będą prowadzone od godziny 10.00 do 11.30. Chętni będą mogli posilić się grochówką, kawą i herbatą. O oprawę artystyczną wydarzenia zadba Młodzieżowy Dom Kultury im. Kozara-Słobódzkiego w Świdnicy.

Zobacz zdjęcia z IX Biegu Tropem Wilczym w Świdnicy:

Jaworzyna Śląska

Bieg w Jaworzynie Śląskiej rozpocznie się 3 marca o godzinie 14.00, a wystartuje ze stadionu miejskiego w Jaworzynie Śląskiej przy ul. Sportowej 1. Uczestnicy będą mieć do pokonania dwa dystanse: 300 m (dla dzieci do 12. roku życia) oraz 1963 m (dla pozostałych startujących).

Na pierwszych 100 zawodników, którzy zgłoszą swój udział w biegu, czekać będą pakiety startowe zawierające pamiątkowe gadżety związane z biegiem upamiętniającym Żołnierzy Wyklętych. Dodatkowo, tradycyjnie wśród uczestników biegu zostaną rozlosowane atrakcyjne nagrody rzeczowe. Po biegu na każdego będzie czekać ciepły posiłek. Zapisy odbywać się będą bezpośrednio w dniu imprezy, w biurze biegu na stadionie miejskim, od godz. 12.00 do godz. 13.30.

Bieg to nie jedyna atrakcja planowana na 3 marca. Od godziny 12.00 do 15.00 na jaworzyńskim stadionie odbędzie się Piknik Pamięci. – Na dzieci oraz dorosłych będą czekały stoiska przygotowane przez przedstawicieli jednostek militarnych oraz służb mundurowych z naszego regionu. Będzie można również posilić się pysznym żurkiem czy kiełbaską z ogniska, a także skosztować pysznych domowych wypieków. Dochód ze sprzedaży wyrobów gastronomicznych oraz kiermaszu ciast zostanie przeznaczony na leczenie oraz rehabilitację Weroniki Makowskiej – informują organizatorzy.

Roztoka

Do udziału w Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”, który odbędzie się 3 marca na boisku sportowym w Roztoce (ul. Sportowa 2), zaprasza gmina Dobromierz, Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Dobromierzu, a także Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Roztoce. Początek o godzinie 13.00.

W ramach wydarzenia przewidziano biegi na dystansie 300 metrów (klasy I-III, dziewczęta i chłopcy) i 600 metrów (klasy VI-VIII, dziewczęta i chłopcy), a także na głównym dystansie 1963 metrów. Zgłoszenia przyjmowane są pod numerem 668 041 201 (Łukasz Citków) oraz u nauczycieli wychowania fizycznego w szkołach.

Strzegom:

Mieszkańcy już po raz 9. wezmą udział w biegu pn. „Tropem Wilczym”.Organizatorami wydarzenia są: Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej w Strzegomiu, gmina Strzegom, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Strzegomiu, Strzegomskie Centrum Kultury i Zespół Szkół w Strzegomiu.

Program:

  • 9:00-11:00 – Rejestracja zawodników i odbiór pakietów startowych w biurze zawodów na terenie boiska Zespołu Szkół w Strzegomiu. Koszt uczestnictwa 15 zł (w pakiecie gadżety oraz pamiątkowy medal po zakończeniu biegu);
  • 11:30-12:00 – Odśpiewanie hymnu państwowego, złożenie zniczy i kwiatów pod pomnikiem, przemówienia;
  • 12:00-14:00 – Bieg Pamięci „Tropem Wilczym” na dystansie 1963 m (meta na boisku Zespołu Szkół);
  • 14:00-15:00 – Rozdanie medali i ciepły posiłek.

Żarów

„Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” już po raz siódmy odbędzie się w Żarowie. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 12.00 w Parku Miejskim przy ulicy Zamkowej. Do pokonania będzie dystans 1963 metrów. Na uczestników czekają minimum dwa okrążenia. Ci bardziej wytrwalsi będą mogli pokonać pięć rund. Po biegu losowanie upominków.

Zgłoszenia i zapisy do biegu przyjmowane będą w dniu zawodów na terenie imprezy – od godziny 10.00 do 11.30. Ilość pakietów startowych ograniczona (120 sztuk) – decyduje pierwszeństwo odbioru. Osoby, które zapiszą się na bieg jako pierwsze otrzymają m.in. pamiątkową koszulkę, a na mecie medal. Udział w biegu jest bezpłatny.

/opr. mn/

Poprzedni artykułKsiążki zostały, pieniądze zniknęły z konta. 47-latka padła ofiarą oszustwa
Następny artykułSzykują się do gminnego jarmarku wielkanocnego i zapraszają wystawców