Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Szykują się do gminnego jarmarku wielkanocnego i zapraszają wystawców

Szykują się do gminnego jarmarku wielkanocnego i zapraszają wystawców

0

23 marca w Pszennie odbędzie się gminny jarmark wielkanocny. Organizatorzy już teraz zapraszają do udziału w wydarzeniu wszystkich twórców oraz miłośników sztuki i tradycji.

Jarmark odbędzie się w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Pszennie przy ul. Wrocławskiej 15 w sobotę, 23 marca 2024 roku. Rozpocznie się o godzinie 13.00 i będzie trwał do godziny 17.00. Celem wydarzenia jest kultywowanie, propagowanie i pogłębianie wiedzy o polskiej tradycji, promowanie przedmiotów i twórców regionalnych, a także wymiany doświadczeń między twórcami.

W trakcie jarmarku preferowana będzie sprzedaż produktów o charakterze okazjonalnym oraz świątecznym, takich jak m.in. stroiki, ozdoby świąteczne, koszyki, pisanki, kraszanki, ceramika artystyczna, dzbany, wazy, kubki i inne naczynia, wyroby regionalne, koronki, pamiątki, ozdoby, rękodzieło, kartki świąteczne, biżuteria, wypieki świąteczne, miód, soki, przetwory, czy też potrawy i wyroby regionalne (bigos, placki, szynki wędzone, sery).

W kiermaszu może wziąć udział każdy wystawca, który zgłosi się do Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Świdnicy. Zainteresowanych udziałem prosimy o wypełnienie i przesłanie karty wystawcy do dnia 13 marca 2024r. na adres: Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Świdnicy ul. B. Głowackiego 4, 58-100 Świdnica, telefon 74 852 30 67 wew. 313, telefon komórkowy 696 061 715 lub drogą e-mailową na adres: [email protected]. Dodatkowe informacje dla wystawców dostępne są na stronie Urzędu Gminy Świdnica.

/UG Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułW niedzielę pobiegną Tropem Wilczym. Sprawdź, gdzie!
Następny artykułRozpoczynamy piłkarską wiosnę. Gramy z Iskrą [RELACJA LIVE]