Strona główna 0_Slider Teatralna uczta w Świdnicy. Zobaczymy znany spektakl „Kolacja na cztery ręce”

Teatralna uczta w Świdnicy. Zobaczymy znany spektakl „Kolacja na cztery ręce” [KONKURS]

0

Hotel Turyński w Lipsku, jest rok 1747, przy jednym stole zasiadają wybitni kompozytorzy – Jerzy Fryderyk Haendel oraz Jan Sebastian Bach. To historia, która się nie wydarzyła, ale w teatrze przecież wszystko jest możliwe. Głośną sztukę „Kolacja na cztery ręce” Paula Barza zobaczymy już 23 marca na deskach świdnickiego teatru. W spektaklu wystąpi chociażby Mirosław Zbrojewicz, aktor znany z polskich filmów i seriali m.in. z ról gangsterów. Dla naszych czytelników mamy dwa podwójne zaproszenia na tę teatralną ucztę.

Spektakl „Kolacja na cztery ręce”, fot. organizatora

Autorem głośnej sztuki jest Paul Barz, niemiecki pisarz, muzykolog i dziennikarz. Zyskał on sławę właśnie dzięki „Kolacji na cztery ręce”, która, przetłumaczona na czternaście języków, wędruje po scenach całego świata.

Historia jest fikcyjna, ale w teatrze przecież wszystko jest możliwe. – Osobiście nie zetknęli się nigdy, choć autor sztuki, Paul Barz, podaje dokładny czas i miejsce spotkania – Hotel Turyński, Lipsk, rok 1747. Jan Sebastian Bach, skromny kantor w kościele św. Tomasza, wielokrotnie bezowocnie zabiegał o rozmowę ze sławnym rodakiem. Jerzy Fryderyk Haendel, osiadły w Londynie, podziwiany przez całą Europę, skutecznie unikał osobistej konfrontacji z kolegą po fachu, z którym siłą rzeczy go porównywano. Obaj kompozytorzy urodzeni w tym samym 1685 roku nie mogli nie znać nawzajem swojej twórczości. Co mieliby sobie do powiedzenia, gdyby doszło do ich spotkania? Taką sytuację wyobraził sobie niemiecki muzykolog i krytyk sztuki. „Kolacja na cztery ręce”, debiutancka sztuka Paula Barza, zadziwia znajomością epoki i biografii obu kompozytorów, przede wszystkim jednak jest pasjonującym pojedynkiem dwóch wielkich osobowości – zapowiada spektakl organizator.

W spektaklu w roli wybitnych kompozytorów wystąpią – Mirosław Zbrojewicz oraz Piotr Dąbrowski. Aktorzy wkładają w swoje postaci niezwykłe pokłady energii. Ich spotkanie ma formę komedii. Reprezentują zupełnie dwa odmienne światy, jeden pławi się w luksusie, drugi żyje w biedzie, ale łączy ich muzyka. Nuty komediowej farsy dodaje przedstawieniu partnerujący im w roli lokaja Sławomir Popławski, który gdy tylko się pojawia, kradnie swoimi błyskotliwie-zgryźliwymi spostrzeżeniami całą uwagę widza – dodaje organizator.

Spektakl „Kolacja na cztery ręce” odbędzie się w sobotę, 23 marca o godz. 18.00 w miejskim teatrze w Świdnicy. Bilety można nabyć w Świdnickim Ośrodku Kultury oraz na www.kupbilecik.pl.

Wydarzenie można śledzić na facebooku – https://fb.me/e/3bkSE7DI2

Organizator: Stacja Art – Impresariat Artystyczny

Wygraj zaproszenie na spektakl „Kolacja na cztery ręce”!

Dla naszych Czytelników mamy dwa podwójne zaproszenia na spektakl „Kolacja na cztery ręce” w Świdnicy. By wziąć udział w konkursie, wystarczy przesłać do nas e-mail z tematem „Teatr” na adres [email protected] do 20 marca 2024 do godz. 12.00. W wiadomości należy napisać – Dlaczego chcieliby Państwo wybrać się na ten spektakl? (wyjaśnij w kilku zdaniach). E-mail powinien zawierać również imię, nazwisko, kontaktowy numer telefonu osoby pełnoletniej (do wiadomości redakcji) oraz zgodę na opublikowanie danych w przypadku wygranej. Najciekawsze odpowiedzi nagrodzi jury konkursowe. Szczegółowy regulamin konkursów organizowanych na portalu Świdnica24 znajdziesz TUTAJ. Nadesłanie zgłoszenia konkursowego jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Powodzenia!

/oprac. red./
/Materiały – organizatora/

 

Poprzedni artykułCo? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz wydarzeń
Następny artykuł50 załóg w rajdowej rywalizacji w Świdnicy. Już w niedzielę 1. runda Millers Oil Tarmac Academy – Leclerc