Strona główna Sport Piłka nożna Nie zawiedli i starsi i młodsi…

Nie zawiedli i starsi i młodsi…

0

Świetnie spisali się młodzi piłkarze IgnerHome Polonii-Stali Świdnica podczas rozgrywanej w Dzierżoniowie jubileuszowej dwudziestej edycji prestiżowego Memoriału Sławomira Harafa. Tegoroczna rywalizacja przeznaczona była dla zawodników z rocznika 2012.

Do rywalizacji o zwycięstwo w turnieju przystąpiło w sumie 320 młodych piłkarzy reprezentujących barwy 15 drużyn. Biało-zieloni wystawili dwie ekipy – młodzików z rocznika 2012 trenerów Mariusza Krupczaka i Szymona Krupczaka oraz najmłodszych w stawce orlików 2013 trenera Andrieja Kozachenko. Obie nasze drużyny spisały się znakomicie.

Zajęliśmy finalnie 3️. miejsce podczas dwudniowego turnieju rozgrywanego na fantastycznym obiekcie w Dzierżoniowie. W turnieju przegraliśmy tylko mecz półfinałowy ze Śląskiem Wrocław 0:1. Zwycięzcą turnieju została ekipa Chrobrego Głogów, którą pokonaliśmy w grupie 2:1. Druga nasza ekipa z rocznika 2013 sprawiła niespodziankę i będąc najmłodszą ze wszystkich drużyn awansowała do pierwszej ósemki turnieju. Występ obu ekip wspólnie z trenerem Kozachenko oceniamy pozytywnie. Nasi zawodnicy zebrali cenne doświadczenie, spędzając na boisku 240 minut, które na pewno zaprocentuje w przyszłości – ocenia trener młodzików z rocznika 2012, Mariusz Krupczak.

Wystawiliśmy drużynę złożoną całkowicie z rocznika 2013. Biorąc pod uwagę fakt, że to pierwsze nasze rozgrywki w systemie 9×9 i od razu w turnieju dla rocznika starszego, można być bardzo zadowolonym. W pierwszy dzień rozgrywek rozegraliśmy 3 mecze. Wygrywając dwa mecze – z Pogonią Pieszyce i Olympic’iem Wrocław oraz przegrywając z Karkonoszami Jelenia Góra awansowaliśmy do grupy złotej, co uważam za duży sukces. W grupie złotej w 1/4 finału zmierzyliśmy z naszą drużyną z rocznika 2012, przegrywając 0:3. Później graliśmy z Forzą Wrocław (1:6) i znów z Karkonoszami Jelenia Góra (4:7). Chciałbym bardzo podziękować chłopakom za te dwa wymagające dni. W każdym meczu bezwzględnie na wynik graliśmy do samego końca. Na pierwszym treningu, który miałem z tą drużyną 1 lutego tego roku postawiliśmy sobie z zawodnikami jeden cel i widzę, jak na każdym treningu, meczu, czy sparingu chłopaki dążą do jego realizacji – komentuje zadowolony trener rocznika 2013, Andrii Kozachenko.

Skład rocznika 2012: Marciniszyn, Czudak, Święcicki, K. Walczak, Czerwiński, Demczyszak, Sidor, Ulfik, Politański, Senk, Kołakowski, Łukasik, Magierowski, Pyka, Gołębiowski.

Skład rocznika 2013: Matuszak, Kalinowski, Skroboń, Harendarz, Przyprawa, Arendarczyk, Sumpor, Kudelski, Kułaga, Gołdyn, Maślany, Macutkiewicz, Janowski.

Klasyfikacja końcowa:
1. Chrobry Głogów
2. Śląsk Wrocław
3. IgnerHome Polonia-Stal I Świdnica
4. Górnik Wałbrzych
5. UKS I Lechia Dzierżoniów
6. Forza Wrocław
7. Karkonosze Jelenia Góra
8. IgnerHome Polonia-Stal II Świdnica
9. MLUKS Dwójka MOS Gubin
10. AP Olympic Wrocław
11. AP Dzierżoniów
12. AS Milicz
13. MKS Siechnice
14. Pogoń Pieszyce
15. UKS II Lechia Dzierżoniów

/MDvR/

Poprzedni artykułPływackie święto już za miesiąc [POD NASZYM PATRONATEM]
Następny artykułUwierzył fałszywym pracownikom banku i rzekomemu policjantowi. 25-latek został z pokaźnym kredytem do spłaty