Strona główna 0_Slider Jedyną nadzieją jest dla niego ciągła i kosztowna rehabilitacja. Świdniczanin apeluje o...

Jedyną nadzieją jest dla niego ciągła i kosztowna rehabilitacja. Świdniczanin apeluje o wsparcie

0

Trwa okres rozliczeń z fiskusem. Jest to okazja, aby wspomóc wybraną organizację pożytku publicznego, a tym samym wesprzeć leczenie, działania sportowe, kulturalne czy edukacyjne. Dzisiaj zachęcamy do wsparcia mieszkańca Świdnicy, Ryszarda Kowalskiego.

Nazywam się Ryszard Kowalski i mam 69 lat. Moja choroba ujawniła się w okresie dorastania. Lekarze stwierdzili wówczas jamistość rdzenia kręgowego. W kolejnych latach stwierdzono zespół Arnolda-Chiariego, silne skrzywienie kręgosłupa i szereg innych zaburzeń neurologicznych, w tym porażenie czterokończynowe. Mimo choroby przez wiele lat pracowałem. Obecnie jestem całkowicie zależny od osób trzecich – opisuje świdniczanin.

Jedyną nadzieją dla mnie jest ciągła i systematyczna rehabilitacja, co z kolei wiąże się z dużymi wydatkami finansowymi. Dlatego proszę – wesprzyj mnie w tej nierównej walce z chorobą. Przekazując 1,5% podatku lub darowiznę Fundacji Avalon z dopiskiem „Ryszard 18740” wspierasz moją rehabilitację i codzienne funkcjonowanie. Dziękuję za wszelką pomoc – dodaje.

Ryszard Kowalski jest podopiecznym Fundacji Avalon. Za pośrednictwem jej strony internetowej można przekazać darowiznę. Aby przekazać 1,5% podatku, wystarczy w deklaracji podatkowej, w rubryce wniosek o przekazanie 1,5% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP) wpisać numer KRS: 0000270809, natomiast w polu cel szczegółowy: „Kowalski, 18740”.

Zeznania podatkowe PIT za 2023 rok będzie można składać do 30 kwietnia 2024 roku. Podobnie jak w latach ubiegłych, Krajowa Administracja Skarbowa przygotowała i udostępniła za pośrednictwem usługi Twój e-PIT roczne zeznanie podatkowe osób fizycznych. Podatnik, który skorzysta z tej usługi, nie musi wypełniać wniosków, ani składać deklaracji, aby rozliczyć swój podatek. Przygotowane przez skarbówkę zeznania są dostępne od 15 lutego w serwisie e-Urząd Skarbowy, na stronie podatki.gov.pl.

Do e-Urzędu Skarbowego można zalogować się za pośrednictwem login.gov.pl, identyfikując się Profilem Zaufanym (PZ), e-Dowodem, poprzez bankowość elektroniczną lub aplikację mObywatel. Dodatkowo do samej usługi Twój e-PIT wciąż można zalogować się także danymi podatkowymi.

Wypełniając PIT będzie można samodzielnie zadecydować, na którą organizację pożytku publicznego przekazana ma być część jego podatku. Co ważne, przekazując 1,5% z własnego PIT, nie tracimy ani złotówki – rozdysponowujemy jedynie kwotę, którą i tak przekazalibyśmy na rzecz Skarbu Państwa. Jest to jedyna okazja, kiedy każdy z nas może zdecydować, jaka część płaconych przez nas podatków zostanie wykorzystana.

/Fundacja Avalon, opr. mn/

Poprzedni artykułŚwidniczanie ruszyli święcić pokarmy. Jak dawniej wyglądała święconka? [FOTO]
Następny artykułZlekceważył zakaz kierowania, grozi mu do pięciu lat więzienia