Strona główna 112 Zlekceważył zakaz kierowania, grozi mu do pięciu lat więzienia

Zlekceważył zakaz kierowania, grozi mu do pięciu lat więzienia

0

Świdniccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który wsiadł za kierownicą pomimo obowiązującego go zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za naruszenie orzeczonego wyrokiem sądu zakazu 37-latkowi grożą poważne konsekwencje.

37-letni mężczyzna został zatrzymany w czwartek po godzinie 20:00 na ul. Westerplatte w Świdnicy przez funkcjonariuszy wydziału prewencji świdnickiej komendy. W trakcie kontroli wyszło na jaw się, że mężczyzna poruszał się samochodem osobowym marki Skoda pomimo orzeczonego 3-letniego zakazu kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi – mówi Magdalena Ząbek z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy.

Sprawca kolejnego już przestępstwa drogowego dalej samochodem nie pojechał, a funkcjonariusze sporządzili dokumentację, która trafi do sądu. Mężczyzna musi się liczyć  z wysoką grzywną, a być może i z karą pozbawienia wolności, o czym zadecyduje ponownie sąd. Przypominamy, że za kierowanie pojazdem pomimo obowiązującego zakazu sąd ma możliwość zastosowania kary nawet do 5 lat więzienia – wskazuje Ząbek.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułJedyną nadzieją jest dla niego ciągła i kosztowna rehabilitacja. Świdniczanin apeluje o wsparcie
Następny artykułWalczymy z Piastem w Sobotę Wielkanocną [RELACJA LIVE]