Strona główna 0_Slider Tętniak przerwał normalne życie. 36-latka potrzebuje pomocy

Tętniak przerwał normalne życie. 36-latka potrzebuje pomocy

0

Życie Małgorzaty Płuciennik z Wierzbnej zatrzymała podstępna choroba. Pęknięcie tętniaka doprowadziło do rozległych uszkodzeń. 36-latka walczy o życie, a bliscy już myślą o długofalowej rehabilitacji.

– Miesiąc temu dotarła do nas bardzo zła wiadomość, a dwa tygodnie temu nasz świat stanął w miejscu. U Gosi, naszej siostry, córki i mamy dwóch córeczek wykryto tętniaka aorty szyjnej w dolnej części czaszki. Na początku miał być tylko zabieg wstawienia zacisku. Niestety, podczas niego tętniak pękł, powodując rozległy wylew krwi do mózgu. Konieczna była operacja, a dwa dni później kolejna przez nasilający się obrzęk mózgu – opisują najbliżsi.

– W tej chwili siostra ma silny uszczerbek neurologiczny, rurkę do karmienia, do tracheotomii i częściowo oddycha dzięki respiratorowi. Jest wycieńczona walką o życie, a czeka ją jeszcze bardzo długa i bardzo ciężka rehabilitacja.Dlatego to my zaczniemy tę drugą walkę – o to, by Małgosia wróciła do nas, do domu. By choć trochę wróciła do dawnej sprawności i uśmiechnęła się do nas tak, jak kiedyś. Wiemy, że leczenie i rehabilitacja będą kosztowne. Dlatego bardzo prosimy o każde wsparcie, nawet najmniejsze jest na wagę złota – apeluje rodzina i partner Małgorzaty.

Datki można wpłacać na siepomaga.pl

Poprzedni artykułO czym śni młodzież? Rekordowy pokaz młodych alchemików [FOTO/VIDEO]
Następny artykułKatolicka Szkoła Podstawowa zaprasza na dzień otwarty