Strona główna 0_Slider Huczne powitanie nowych wozów strażackich. Do zakupów szykuje się również komenda powiatowa

Huczne powitanie nowych wozów strażackich. Do zakupów szykuje się również komenda powiatowa [FOTO/VIDEO]

0

2 mln 530 tys. złotych przeznaczono na zakup dwóch fabrycznie nowych samochodów ratowniczo-gaśniczych, które w poniedziałek trafiły do Ochotniczych Straży Pożarnych w Stanowicach oraz Rogoźnicy.

 

Ochotnicy ze Stanowic wzbogacili się o fabrycznie nowy ciężki pojazd ratowniczo-gaśniczy, natomiast ich koledzy z Rogoźnicy o średni samochód ratowniczo-gaśniczy – oba na podwoziu MAN. Nowe pojazdy zastąpiły starsze wozy. – Pojazd ratowniczo-gaśniczy marki Scania, będący na stanie OSP w Stanowicach, zostanie przekazany do OSP Olszany, a samochód MAN z Rogoźnicy zostanie przekazany do OSP w Kostrzy – informują strzegomscy urzędnicy.

W poniedziałek wieczorem nowe wozy dotarły do gminy Strzegom i zostały powitane przez lokalne społeczności. – Przyjęcie nowych samochodów pożarniczych nastąpiło na strzegomskim Rynku. Wraz z zastępcą burmistrza Tomaszem Marczakiem i w asyście jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych odprowadziliśmy pojazdy do ich miejsc służby – relacjonuje burmistrz Zbigniew Suchyta. Oficjalny odbiór nowych samochodów planowany jest na najbliższy piątek.

Bardzo cieszymy się z nowych samochodów, a w szczególności z ciężkiego wozu ratowniczo-gaśniczego. Taki zakup wiąże się z bardzo dużym wysiłkiem finansowym, dlatego każdy ciężki samochód jest dla nas bardzo cenny. Cieszy również, że zastępowane pojazdy zostają u nas w powiecie, zwłaszcza że w gminie Strzegom są dwie jednostki, które aktualnie są w pilnej potrzebie wymiany samochodów – komentuje mł. bryg. Łukasz Grzelak z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy.

Nadzieję na dostawę nowego pojazdu mają również strażacy z komendy powiatowej. – Zobaczymy jeszcze co przyniesie rok. Jesteśmy na liście i liczymy na zakup przez Komendę Główną PSP nowego samochodu z drabiną. Jej koszt to ponad 4 mln złotych, co stanowi połowę naszego rocznego budżetu. Samodzielny zakup jest więc całkowicie poza zasięgiem naszym – mówi Grzelak.

/mn/

Poprzedni artykułRower stacjonarny – jaki model wybrać i dlaczego warto w niego zainwestować?
Następny artykuł32. Finał WOŚP w Żarowie. Co w programie?