Strona główna Artykuł sponsorowany Rower stacjonarny – jaki model wybrać i dlaczego warto w niego zainwestować?

Rower stacjonarny – jaki model wybrać i dlaczego warto w niego zainwestować?

0

Rower stacjonarny to chętnie wybierany sprzęt służący do uprawiania sportu w domowym zaciszu. Często wykorzystuje się go do zdobywania kondycji czy spalania kalorii. Z tego sprzętu można też korzystać podczas ćwiczeń rehabilitacyjnych. Dużo jego zaletą jest to, że nie obciąża stawów i organizmu. To świetna alternatywa dla tradycyjnego roweru, po którą może sięgnąć właściwie każdy.

Rower stacjonarny – czy warto go mieć? 

Jazda na rowerze stacjonarnym wzmacnia mięśnie nóg oraz pleców. Regularne treningi poprawiają ogólną wydolność organizmu i pomagają w redukcji masy ciała. Trzeba też wspomnieć o tym, że intensywny wysiłek doprowadza do wydzielenia się endorfin, czyli hormonów szczęścia. Jazda na takim sprzęcie poprawia więc nastrój i daje mnóstwo radości.

Warto dodać, że na takim sprzęcie można ćwiczyć niezależnie od pogody, pory roku czy dnia. Urządzenia te nie zajmują wiele miejsca, ponadto gwarantują podobną skuteczność treningu co klasyczne modele. Trening na rowerze stacjonarnym to też sposób na poprawę wydolności krążenia, wzmocnienie mięśni nóg i pleców, jak i redukcję nieestetycznego cellulitu oraz rozstępów. Wysiłek fizyczny ujędrnia skórę i sprawia, że jest ona bardziej elastyczna. Co ciekawe, godzinna jazda na rowerze pozwala na spalenie do 600 kalorii.

Jakie są rodzaje rowerów treningowych? Czym się kierować przy zakupie?

Oferta sklepów jest naprawdę dobrze rozbudowana. Na rynku znajdziesz rozmaite rodzaje i modele rowerów stacjonarnych, w tym m.in.:

  • Rowery mechaniczne – proste, niedrogie i dosyć lekkie sprzęty. Niekiedy pracują głośno, co jest ich wadą,
  • Rowery magnetyczne – zaawansowane urządzenia, bardzo ciche w swoim działaniu. To proste w obsłudze modele, w których to opór koła reguluje hamulec magnetyczny,
  • Rowery elektromagnetyczne – najbardziej skomplikowane sprzęty. W nich opór koła sterowany jest poprzez mikroprocesor, dający użytkownikowi wiele dodatkowych funkcji.

Decydując się na konkretny model, warto zastanowić się nad tym, w jakiej pozycji będziemy zazwyczaj ćwiczyć. Sklepy oferują modele pionowe, poziome oraz spinningowe. Nie bez znaczenia jest też to, do czego będzie służył nam ten sprzęt. Polecane są zwłaszcza produkty, dające możliwość regulacji ustawienia wysokości siodełka i kierownicy. Dzięki nim swobodnie dostosujemy rower do swojego wzrostu, dzięki czemu treningi na nim będą bardziej komfortowe. Istotne są też gabaryty sprzętu, zwłaszcza jeśli nie dysponujemy dużą ilością wolnego miejsca. Kolejnym czynnikiem, jaki należy wziąć pod uwagę, jest jego maksymalne obciążenie. Ciekawą propozycją są rowerki stacjonarne z dodatkowymi funkcjami jak np. wyświetlacz ukazujący liczbę przejechanych kilometrów czy spalonych kalorii.

Rower stacjonarny to świetny sprzęt, który może służyć do codziennych treningów bez wychodzenia z domu.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułGmina Dobromierz. Remont szkoły w Gniewkowie coraz bliżej
Następny artykułHuczne powitanie nowych wozów strażackich. Do zakupów szykuje się również komenda powiatowa [FOTO/VIDEO]