Strona główna 0_Slider Dla kogo 1,5% podatku? Wesprzyj Artura Klaję ze Świdnicy

Dla kogo 1,5% podatku? Wesprzyj Artura Klaję ze Świdnicy

0

Mimo że lata mijają nieubłaganie, ani na chwilę nie stracił nadziei. 38-letni dziś Artur Klaja ze Świdnicy, cierpiący na dziecięce porażenie mózgowe, wciąż walczy o sprawność ruchową. Nie poddał się po śmierci ukochanej mamy, która swoje życie poświęciła na szukanie sposobów, by Artur był jak najbardziej samodzielny. Jego starania można wesprzeć, przekazując 1,5% podatku PIT.

Od 15 lutego będzie można złożyć zeznania podatkowe za 2023 rok. Będzie to okazja, by oddać 1,5% podatku dochodowego wybranej organizacji pożytku publicznego, a tym samym wesprzeć leczenie, działania sportowe, kulturalne czy edukacyjne. Zachęcamy do wsparcia Artura Klai.

Mimo choroby Artur skończył szkołę średnią i policealną, uzyskując dyplom informatyka. Jest bardzo towarzyski i serdeczny wobec ludzi. Bez wytchnienia od lat poddaje się operacjom i często bolesnej rehabilitacji, by uzyskać jak największą sprawność fizyczną. Wielką nadzieją okazało się przeszczepienie komórek macierzystych MSC. Dzięki organizowanym przez Antoninę Klaję koncertom charytatywnym, udało się zebrać potrzebne środki i Artur przeszedł terapię w 2017 roku. Dzięki niej zaczął chodzić przy wsparciu innych osób i chodzika. By utrzymać efekty, konieczna jest stała rehabilitacja.

Świdniczanin stracił swoją opiekunkę i przyjaciółkę. Mama Artura Klai, Antonina zmarła 25 kwietnia 2022r.. Opiekę przejął ojciec mężczyzny, ale on sam nadal robi wszystko, by być jak najbardziej samodzielnym. Świdniczanina w opłaceniu rehabilitacji można wesprzeć 1,5% z PIT, wpisując KRS: 0000037904, a w polu „informacje uzupełniające”: 8782 Klaja Artur Sylwester.

Komu ze Świdnicy i powiatu świdnickiego warto podarować skromną część podatku? Kogo wesprzeć? Czekamy na zgłoszenia. Dane organizacji lub osoby oczekującej na pomoc prosimy przesyłać wraz ze zdjęciem na adres [email protected]. Otrzymane zgłoszenia będą sukcesywnie publikowane na łamach Swidnica24.pl.

/red./

 

Poprzedni artykułKto truje potok w Parku Strzelnica?
Następny artykułStefano Terrazzino wystąpi w Świdnicy. Zagra w spektaklu muzyczno-tanecznym „Kto ma Klucz” [KONKURS]