Strona główna 0_Slider W bazie Szlachetnej Paczki czekają nowe rodziny z powiatu świdnickiego

W bazie Szlachetnej Paczki czekają nowe rodziny z powiatu świdnickiego

0

Ich życie zrujnowała choroba, samotność, uzależnienia. Z trudem wiążą koniec z końcem, często brakuje im na jedzenie, nie mówiąc już o wyposażeniu mieszkania. Szlachetna Paczka stale aktualizuje bazę potrzebujących wsparcia. Na pomoc czeka siedem kolejnych 7 rodzin z powiatu świdnickiego. Wśród nich jest 71-letnia pani Janina ze Świdnicy, która opiekuje się 34-letnim synem z niepełnosprawnością.

Szlachetna Paczka, Świdnica 2022

Starają się wzajemnie wspierać. Dla pani Janiny zdrowie syna to podstawowa sprawa i większość czasu to codzienna walka o zdrowie pana Jana. Kilka lat temu pani Janina straciła starszego syna, a jeszcze wcześniej zmarł jej mąż. Sama pracowała w policji, aż pewnego razu z powodu wypadku musiała odejść z pracy, a skutki wypadku ciągną się do tej pory. Odtąd pani Janina ma problemy z kręgosłupem. Daje się zauważyć silną więź pomiędzy członkami rodziny. Niedawno pan Jan przeszedł udaną operację. Codzienność rodziny to ciągłe zmaganie się z niepełnosprawnością pana Jana. Kobieta dokładnie planuje wydatki, wie co i gdzie kupić i kiedy oraz na co wydać pieniądze, aby starczyło na najpilniejsze wydatki. Potrzebna jest żywność, środki czystości i baterie do aparatu słuchowego.

Ten i wiele innych opisów można znaleźć na szlachetnapaczka.pl.

Paczkę najlepiej robić całą paczką

Szlachetna Paczka pozwala pomagać efektywnie i na dużą skalę, przy niedużym nakładzie środków poszczególnych osób. W zeszłym roku wsparcie dla jednej rodziny przygotowywało średnio 31 darczyńców, a może jeszcze więcej. Kompletowanie Paczek rozkłada się więc na wiele osób, a efekt to coś więcej niż wsparcie materialne. Paczkę – która daje nadzieję i przywraca godność – można przygotować z rodziną, wśród znajomych, ale też w szkole czy w pracy.

Kolejne rodziny będą dodawane do bazy jeszcze przez dwa tygodnie. Do potrzebujących trafią 16 i 17 grudnia podczas „weekendu cudów”.

/red./

Poprzedni artykułStrzegomskie lodowisko pod chmurką od 6 grudnia. Ceny w górę
Następny artykułMiasto deklaruje doraźne naprawy zapadającej się ulicy. Co z poważniejszym remontem?