Strona główna 0_Slider Pożar zabrał im dorobek życia. Sąsiedzi ruszyli na pomoc pogorzelcom, trwa też...

Pożar zabrał im dorobek życia. Sąsiedzi ruszyli na pomoc pogorzelcom, trwa też zbiórka [FOTO]

0

Ogień rozprzestrzeniał się w błyskawicznym tempie i zdołał dokonać ogromnego spustoszenia. Rodzinę z Pastuchowa czeka teraz ogrom pracy przy odbudowie zniszczonego w wyniku pożaru domu. W celu wsparcia pogorzelców uruchomiona została internetowa zbiórka. Z pomocą ruszyła też społeczność Szkoły Podstawowej w Pastuchowie, która zorganizowała charytatywny kiermasz.

Przypomnijmy, do pożaru w Pastuchowie doszło 8 listopada. – Objął on jedno z pomieszczeń na poddaszu dwukondygnacyjnego budynku mieszkalnego. Po naszym przyjeździe pożar był już dość rozwinięty i wychodził przez dach budynku. Sześć osób opuściło budynek przed naszym przybyciem. Nikt nie został poszkodowany – mówił mł. bryg. Łukasz Grzelak z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy. Jako wstępną przyczynę podawano wadę instalacji elektrycznej.

– Ogień rozprzestrzeniał się w błyskawicznym tempie i zdołał dokonać ogromnych zniszczeń w budynku. Koniecznością będzie położenie nowego pokrycia dachowego oraz kapitalny remont pomieszczeń mieszkalnych. Nasza rodzina doświadczyła strat materialnych oraz psychicznych. Poczucie strachu, który towarzyszył nam w trakcie ewakuacji z domu objętego płomieniami pozostanie w naszej pamięci już zawsze – opisują mieszkańcy budynku.

Naszym największym marzeniem jest teraz odbudowa domu i powrót do naszej codzienności sprzed tego tragicznego zdarzenia. Jednak obudowa będzie bardzo kosztowna, dlatego za namową naszych bliskich zdecydowaliśmy się utworzyć zbiórkę. My sami dołożymy wszelkich starań, by sprostać trudnościom, jednak Wasza pomoc bardzo nam to ułatwi. Każda forma wsparcia będzie dla nas bezcenna – podkreślają. Zbiórkę można wspomóc za pośrednictwem serwisu szczytny-cel.pl.

Z akcją pomocy ruszyła też społeczność Szkoły Podstawowej w Pastuchowie – rodzice, uczniowie i nauczyciele. Zorganizowali charytatywny kiermasz, w ramach którego osoby odwiedzające szkołę mogły nabyć pyszne ciasta i ciasteczka. Łącznie z ich sprzedaży uzyskano 6 tysięcy 800 złotych. Pieniądze przekazane zostały poszkodowanej rodzinie.

/UM Jaworzyna Śląska, opr. mn/

fot. OSP Pastuchów, archiwum rodziny, SP Pastuchów

Poprzedni artykułTrzy punkty pojechały do Legnicy
Następny artykułWzięli rewanż za domową porażkę