Strona główna Sport Inne Wzięli rewanż za domową porażkę

Wzięli rewanż za domową porażkę

0

Świetnie w rundę rewanżową rozgrywek III ligi weszli koszykarze Domino Polonii Świdnica. Podopieczni trenera Piotra Ciska solidnie zrewanżowali się ekipie Q8Oils Zastal Zielona Góra za minimalną porażkę w Świdnicy na inaugurację sezonu 2023/2024.

Spotkanie rozgrywane w hali na Zawiszowie było bardzo zacięte i zakończyło się wygraną gości 85:83. Biało-zieloni byli żądni rewanżu, tym bardziej, że czuli olbrzymi niedosyt po tamtym pojedynku. Przed spotkaniem rozgrywanym w Zielonej Górze nieco wyżej w tabeli byli świdniczanie, lecz można było spodziewać się ciekawego i zaciętego widowiska. Tak niestety dla miejscowych nie było. Przyjezdni fantastycznie weszli w tą konfrontację, wygrywając pierwszą odsłonę różnicą 10 punktów, w a drugiej dokładając kolejną „dychę” do swojej zaliczki. W efekcie do przerwy był mały nokaut w postaci wyniku 49:29. Po zmianie stron kwarty były wyrównane, a zwycięstwo naszych koszykarzy nie było w żadnym momencie zagrożone. Finalnie podopieczni trenera Ciska zwyciężyli 98:76! Poloniści w swoim dorobku mają obecnie sześć wygranych oraz trzy porażki i z dorobkiem 15 punktów plasują się obecnie na samym szczycie tabeli III ligi koszykówki mężczyzn.

Q8Oils Zastal Zielona Góra – Domino Polonia Świdnica 76:98 (17:27, 12:22, 26:25, 21:24)

Polonia: Kosmala (29), Słobodzian (18), Sieńko (13), Poradzisz (12), Kaczmarczyk (7), Ozga (5), Soboń (5), Rumniak (5), Młynarski (3), Cisek (1).

Poprzedni artykułPożar zabrał im dorobek życia. Sąsiedzi ruszyli na pomoc pogorzelcom, trwa też zbiórka [FOTO]