Strona główna 0_Slider Co? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz wydarzeń

Co? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz wydarzeń

0

Śnieg i mróz sprawiły, że już teraz czuje się przedświąteczną atmosferę. Na pewno swój objazd rozpoczyna św. Mikołaj, a lokalni producenci i rękodzielnicy asortyment dostosowują do zbliżających się świąt. Gdzie będzie można spotkać Mikołaja? Gdzie kupić piękne stroiki i przysmaki? Zapraszamy do przeglądu weekendowych wydarzeń.

Spotkanie z Dominiką Ostałowską (piątek)

Świdnicki Ośrodek Kultury w ramach projektu Alchemia Teatralna zaprasza na spotkanie ze znakomitą aktorką Dominiką Ostałowską. Dwukrotna laureatka Polskiej Nagrody Filmowej Orzeł, znana m.in. z serialu „M jak Miłość” będzie gościła w Świdnicy 1 grudnia. Znana jest z wielu ról teatralnych oraz występów w znaczących filmach. Była związana z warszawskimi teatrami Ateneum 1994–2000) i Powszechnym (2000–2012), obecnie występuje w Teatrze Studio. Za rolę Marianny w Opowieściach lasku wiedeńskiego Ödöna von Horvátha w reżyserii Agnieszki Glińskiej otrzymała Nagrodę im. Aleksandra Zelwerowicza miesięcznika „Teatr” za sezon 1998/1999.

piątek 1 grudnia, godz. 18:00

sala teatralna ŚOK, Rynek 43

bilety: 5 zł (dostępne w kasach ŚOK oraz na stronie bilety.sok.com.pl)

Koncert Mirosława Jabłońskiego (piątek)

Mikołajkowa piernikowa kraina w Galerii Świdnickiej (sobota)

W najbliższą sobotę, 2 grudnia Mikołaj odwiedzi Galerię Świdnicką i zaprosi wszystkie dzieci do piernikowej krainy. Jego pomocne elfy będą czekać na Was w swoich pracowniach, gdzie ozdobicie pierniki i zrobicie fantastyczne dekoracje świąteczne. Oczywiście będziecie mogli przybić piątkę z Mikołajem, powiedzieć mu na jakie prezenty czekacie i zrobić sobie super fotkę w piernikowej scenerii. Galeria Świdnicka zaprasza do mikołajkowej, piernikowej krainy w godzinach od 11.00 do 17.00.

Jubileusz Przyłączenia Cierni do Świebodzic (sobota i niedziela)

Giełda Staroci, Numizmatów i Osobliwości w Świdnicy (niedziela)

Giełda Staroci, Numizmatów i Osobliwości zawita ponowie na świdnicki Rynek i okoliczne uliczki w niedzielę, 3 grudnia. Na polowanie można się wybrać w godzinach od około 7.30 do 13.00. Organizatorem giełdy jest Świdnicki Ośrodek Kultury, a informacje o regulaminie i karta zgłoszeniowa dla wystawców znajdują się na stronie sok.com.pl.

Targ Ziemi w Kraskowie (niedziela)

Już w najbliższą niedzielę w przypałacowym gospodarstwie w Kraskowie po raz ostatni w tym roku zagości cieszący się ogromną popularnością Targ Ziemi124, podczas którego będzie można zaopatrzyć się w zdrowe produkty od lokalnych producentów i kupić piękne rękodzieło. Więcej TUTAJ.

Finał Biegów Parkowych w Świdnicy (niedziela)

Świdnicka Grupa Biegowa jest organizatorem cyklu biegów przełajowych na dystansie około 5 kilometrów wchodzących w skład Grand Prix Świdnickich Biegów Parkowych. Od kwietnia do grudnia przeprowadzone zostaną w sumie cztery imprezy, odpowiednio edycja wiosenna, letnia, jesienna i zimowa. Przed nami ostatnia. Biegacze staną na starcie 3 grudnia o godz. 11.00 w świdnickim Parku Centralnym. Więcej TUTAJ.

Mikołaj przyjedzie samochodem (niedziela)

/opr. asz/

Poprzedni artykułNajważniejsze cechy dobrego reduktora do gazu
Następny artykułDlaczego warto postawić na biurka z regulacją wysokości?