Strona główna 0_Slider Kiermasz, wirtualny bazarek, skarbonki. Zwierzaki z Pogodnej 3 czekają na Mikołajów!

Kiermasz, wirtualny bazarek, skarbonki. Zwierzaki z Pogodnej 3 czekają na Mikołajów!

0

Około 300 tysięcy złotych – tyle musi „dozbierać” operator świdnickiego Schroniska dla bezdomnych zwierząt, by wystarczyło na utrzymanie i leczenie około 1000 zwierząt rocznie. – Koniec roku zawsze jest najtrudniejszy, nasi psi seniorzy jesienią i zimą potrzebują dodatkowej suplementacji, wraz z zimnem rosną koszty utrzymania. Dodatkowo jest znacznie mniej adopcji – mówi kierowniczka placówki i prezes Fundacji Mam Pomysł Adrianna Kaszuba. Nie brakuje jednak pomysłów, by dla darczyńców stworzyć jak najwięcej dogodnych okazji do pomagania. Wkrótce wirtualny bazarek, a w grudniu świąteczny kiermasz.

Fot. Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Świdnicy

Od siedmiu lat wybudowane w Świdnicy schronisko ratuje przed bezdomnością około 1000 zwierząt rocznie, od psów i kotów przez króliki, drobne gryzonie i gady aż po tak egzotyczne jak skorpion. To nie tylko zapewnienie dachu nad głową, ale także leczenie, pomoc psychologiczna i przygotowanie do adopcji. Wiele zwierząt, zwłaszcza w wieku senioralnym, zostaje tu na zawsze. Schronisko pełni całodobowe dyżury i zabiera zwierzęta poszkodowane w wypadkach czy takie, które doznały przemocy. Pomaga dzikim zwierzętom. Prowadzi systematyczne akcje edukacyjne w szkołach i przedszkolach, a także wśród seniorów. – Od Świdnicy na cały rok otrzymujemy 250 tysięcy złotych, umowy z innymi gminami to w sumie ok. 800 tysięcy złotych. W ubiegłym roku nasze wydatki sięgnęły 1,2 miliona złotych. W tym roku mniej wydajemy na karmę dzięki wsparciu szkół, firm i prywatnych darczyńców, ale znacznie wzrosły koszty leczenia i utrzymania gabinetu weterynaryjnego, a także koszty pracownicze i mediów – wylicza Adrianna Kaszuba.

Placówka przy ul. Pogodnej 3 nie ustaje w staraniach, by stworzyć jak najwięcej dogodnych możliwości przekazywania darów czy datków przez darczyńców, a tuż przed świętami to prawdziwa kumulacja akcji.

Już w czwartek, 30 listopada rusza internetowy bazarek. – Idą święta, już powinniśmy myśleć o prezentach dla naszych bliskich, dlatego my wychodzimy naprzeciw Waszym oczekiwaniom i… stworzyliśmy bazarek, który w 95% składa się z voucherów podarunkowych – zachęcają pracownicy i wolontariusze. Ogłoszenia o bazarku można wypatrywać na profilu FMP Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Świdnicy.

Karteczka na tablicy za wpłatę – to kolejny pomysł.  – Możesz wpłacić przez zbiórkę cegiełkę świąteczną, 1 bon to 10 zł! Wpłać na zbiórkę linkowaną poniżej lub na Pogodnej 3, a Twoje imię na karteczce zawiśnie na tablicy w holu – zachęca schronisko. Datki można wpłacać na: Świąteczna grudniowa zbiórka dla bezdomniaków! Zostań Świętym Mikołajem!

Nadal można wrzucić złotówkę do innej wirtualnej skarbonki. To „puszka” konkursowa. Liczy się liczba unikalnych wpłat, a nie wpłacona kwota. Schronisko może wygrać nawet 100 tysięcy złotych. Wystarczy przelać złotówkę na ratujemyzwierzaki.pl! Takich wpłat jest już blisko 700.

Placówka z Pogodnej zachęca sklepy i firmy do pobrania rzeczywistych puszek i ustawienia ich u siebie, by pracownicy i klienci mogli wrzucić parę złotych. Można także skrzyknąć się w szkole lub firmie i zrobić zbiórkę karmy.

Kolejna akcja „Świąteczna paka dla zwierzaka” potrwa do 20 grudnia. W tym czasie można wybrać psa lub kota, które pozostają pod opieką placówki przy Pogodnej 3 i przygotować indywidualny prezent. Opiekunowie bezdomnych zwierząt przygotowali spis z konkretnymi potrzebami. Wraz z pojawianiem się chętnych do zrobienia prezentu, przy imieniu psa lub kota pojawi się imię darczyńcy. Lista zwierzaków i ich prośby do Mikołaja znajdują się w specjalnej zakładce. Arkusz będzie stale uzupełniany i aktualizowany:

Link do listy zwierząt i ich potrzeb. Kliknij!

Gdy już zostanie dokonany wybór zwierzaka, organizatorzy proszą o wypełnienie krótkiego formularza, by prezenty się nie dublowały:

Deklaracja zakupu prezentu. Kliknij!

– Prezenty muszą trafiać do nas podpisane imieniem zwierzęcia oraz imieniem darczyńcy, wszystkie prezenty od Mikołaja będą odpakowane wieczorem 23 grudnia podczas transmisji na żywo! Wszyscy, którzy podarują wymarzony prezent bezdomniakowi otrzymają od nas mailowe podziękowania za spełnienie marzeń – zachęcają organizatorzy akcji.

I wreszcie – kiermasz w schronisku. 10 grudnia będzie można wziąć udział w mikołajowym spotkaniu przy ul. Pogodnej 3. Już teraz osoby, które chciałaby przygotować ciasta na kiermasz, proszone są o kontakt poprzez fb schroniska lub e-mail [email protected].

/red./

Poprzedni artykułIndywidualny czy gotowy projekt domu? Analiza kosztów i korzyści
Następny artykułMikołajki w Multikinie!