Strona główna Artykuł sponsorowany Elektronarzędzia Makita – cenione przez profesjonalistów, pożądane przez majsterkowiczów

Elektronarzędzia Makita – cenione przez profesjonalistów, pożądane przez majsterkowiczów

0

Japoński producent, firma Makita, to przedsiębiorstwo z ponad 100-letnimi tradycjami. Marka wsławiła się tworzeniem innowacyjnych elektronarzędzi, które nie tylko zapewniają niezwykłą wydajność, lecz także są wysoce niezawodne. Trudno się zatem dziwić, że turkusowe sprzęty Makita można znaleźć wśród znacznej części profesjonalnych firm remontowych i budowlanych. Ich zalety doceniają też zapaleni majsterkowicze, pragnący realizować swoje projekty w domowym zaciszu. Co jeszcze warto wiedzieć o marce Makita?

Legendarna niezawodność, czyli elektronarzędzia Makita w praktyce

Jedną z najważniejszych kwestii, na którą profesjonaliści zwracają uwagę podczas zakupów elektronarzędzi, jest ich niezawodność. W końcu każda, nawet najmniejsza awaria sprzętu, będzie prowadzić do kłopotliwych komplikacji, a w najgorszym wypadku nawet do znacznego przedłużenia realizacji całej inwestycji.

W przypadku domowego użytku pozornie może wydawać się, że wysoka niezawodność nie jest żadnym priorytetem. W końcu nawet najtańsze narzędzia są objęte dwuletnią rękojmią, której obowiązek wypełnienia narzuca Unia Europejska. Jest to jednak niezwykle krótkowzroczne myślenie, ponieważ nawet podczas okazjonalnego majsterkowania awaria sprzętu jest wyjątkowo nieprzyjemnym zdarzeniem. Taka sytuacja potrafi kompletnie pokrzyżować plany i zmusić do nieplanowanego przestoju w pracy. Będzie to szczególnie problematyczne dla osób dysponujących niewielką ilością wolnego czasu.

Jak zatem zabezpieczyć się przed awariami sprzętu? Niestety, ryzyka odmówienia posłuszeństwa przez sprzęt nie można wyeliminować całkowicie, jednak można mu w pewnym stopniu zapobiec. Najlepiej zdecydować się na zakup marki elektronarzędzi przodującej w rankingach niezawodności, czyli firmy Makita. Jest to japońskie przedsiębiorstwo, które od wielu lat projektuje niezwykle precyzyjny, wydajny i praktycznie bezawaryjny sprzęt budowlany.

Najlepiej świadczy o tym to, że elektronarzędzia Makita są obecnie wykorzystywane praktycznie na całym świecie – nawet w najtrudniejszych warunkach atmosferycznych. Są one fabrycznie wyposażane w obudowy wykonane z wytrzymałych tworzyw sztucznych, które dodatkowo w sprzętach oznaczonych symbolem XPT (eXtreme Protection Technology) zabezpieczane są elastycznymi uszczelkami. Dzięki temu wnętrze narzędzia, a co za tym idzie, wrażliwe komponenty takie jak silnik oraz przekładnie, są chronione przed dostawaniem się wilgoci oraz drobnego pyłu budowlanego.

Na pochwałę zasługuje również wnikliwa kontrola jakości przeprowadzana tuż po zjechaniu nowego elektronarzędzia z linii produkcyjnej. Podczas tego procesu kontrolowana jest m.in. poprawność spasowania obudowy, prawidłowe działanie poszczególnych mechanizmów, a także poziom smaru w newralgicznych miejscach urządzenia.

Dzięki temu, kupując elektronarzędzia Makita – możesz je znaleźć na stronie https://domitech.pl/firm-pol-1387741761-Makita.html – można mieć pewność, że będą one niezawodnie służyć przez długi czas. Dodatkowo osoba nabywająca sprzęty japońskiej marki poprzez sklepy autoryzowanych dystrybutorów może również skorzystać z możliwości nieodpłatnego przedłużenia gwarancji do 3 lat.

Wysoka ergonomia pracy, dzięki przemyślanym projektom elektronarzędzi Makita

Wśród profesjonalistów Makita zdobyła również uznanie w kwestii ergonomii oraz bezpieczeństwa pracy. Korpusy elektronarzędzi tej marki są wyposażane w specjalnie wyprofilowane rękojeści, które zapewniają pewny chwyt i minimalizują ryzyko wyślizgnięcia się sprzętu podczas pracy.

Gumowe odbojniki rozmieszczone w strategicznych miejscach chronią też przed uderzeniami o twarde powierzchnie oraz upadkami z niewielkiej wysokości, tym samym pozwalając na pracę bez obaw o przypadkowe uszkodzenie posiadanego sprzętu.

Spora część elektronarzędzi Makita jest też wyposażana w systemy minimalizujące wibracje przekazywane na dłonie korzystającej z nich osoby. Znacząco zmniejsza to zmęczenie rąk podczas pracy nie tylko z wiertarko-wkrętarkami czy ciężkimi młotowiertarkami SDS Plus, lecz także w trakcie posługiwania się szlifierkami oscylacyjnymi i mimośrodowymi, wyrzynarkami oraz piłami lisicami. Mniejsze wibracje ograniczają także negatywny wpływ majsterkowania na zdrowie oraz zwiększają precyzję wykonywanych prac.

Szeroki wybór elektronarzędzi Makita zasilanych akumulatorowo

Współczesne elektronarzędzia, dzięki ogromnemu postępowi poczynionemu w ciągu ostatnich kilku lat, mogą być już z powodzeniem zasilane akumulatorowo. Jest to niezwykle praktyczne rozwiązanie, które umożliwia pracę w dosłownie każdym miejscu, bez względu na dostęp do gniazdka elektrycznego. Jest to wprost nieoceniona pomoc dla profesjonalistów, którzy często prowadzą inwestycje w domach znajdujących się w stanie surowym, w których nie wykonano jeszcze stałej instalacji elektrycznej.

Po co jednak okazjonalnemu majsterkowiczowi taka funkcjonalność? Otóż, korzystając z akumulatorowych elektronarzędzi Makita można kompletnie zapomnieć o konieczności kłopotliwego rozciągania przedłużaczy, które to następnie będą plątać się po powierzchni mieszkania. Szczególnie docenią to osoby, które często pracują na balkonach lub tarasach, na których zazwyczaj próżno szukać gniazdek z prądem.

Elektronarzędzia Makita zasilane akumulatorowo będą też prawdziwym wybawieniem dla majsterkowiczów pracujących w piwnicach starych kamienic oraz bloków wielorodzinnych. Tam też zazwyczaj ciężko jest znaleźć działające gniazdko elektryczne, a rozciąganie bębna przedłużacza przez kilka pięter najzwyczajniej w świecie nie wchodzi w grę.

Jakie zatem sprzęty mogą być zasilane akumulatorowo? Praktycznie każde elektronarzędzie Makity występuje zarówno w wersji sieciowej, jak i również akumulatorowej. Dotyczy to zarówno urządzeń budowlanych, jak i ogrodowych, dzięki czemu każda osoba znajdzie coś dla siebie w ofercie japońskiego producenta.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułŚwiąteczny turniej piłkarski dla Lili i Agatki
Następny artykułPowiatowy konkurs historyczny w filmowej odsłonie [FOTO]