Strona główna 0_Slider Domek św. Mikołaja dla Michałka. Świąteczna akcja już 6 grudnia w Świdnicy

Domek św. Mikołaja dla Michałka. Świąteczna akcja już 6 grudnia w Świdnicy

0

Jedenastoletni dziś Michałek Nowakowski ze Świdnicy miał bardzo trudny strat w życie. Okręcona wokół szyi pępowina doprowadziła podczas porodu do podduszenia, co miało katastrofalny wpływ na jego zdrowie. Dziś mama walczy o zebranie środków na nowe ortezy, które pomogą Michałowi chodzić. Grono przyjaciół już 6 grudnia zaprasza dzieci z rodzicami na spotkanie z Mikołajem, a dochód w całości zostanie przeznaczony na sprzęt dla jedenastolatka.

Zdjęcia za siepomaga.pl

– Jak u większości chorych dzieci komplikacje u Michałka zaczęły się już podczas porodu. Mój synek był przetrzymany aż 9 dni. Mimo spadającego tętna lekarze nie zaczynali akcji porodowej. Od początku chciałam rodzić naturalnie, jednak w razie potrzeby, zagrożenia życia czy zdrowia, byłam skłonna z tego zrezygnować. Dziś wiem, że gdyby doszło do cesarki, Michaś nie mierzyłby się z takimi konsekwencjami… Pępowina owinęła mu się wokół szyi i podczas gdy ja starałam się, by wyszedł na świat, go podduszała.  Kiedy się urodził, jego ciało było fioletowe jak śliwka, a oczy całe przekrwione od popękanych naczynek. Mimo że doznał wylewu krwi do mózgu IV stopnia, podano mu szczepionki – opisuje mama chłopca.

– Cały czas badam i diagnozuję Michałka. Aktualnie wiem, że przez komplikacje okołoporodowe, zwapnienie mózgu, torbiel w lewej komorze, jego główka jest bardzo delikatna i przeciążona. Lekarze rozpoznali czterokończynowe mózgowe porażenie dziecięce i opóźnienie rozwoju psychoruchowego w stopniu znacznym. Synek nie mówi, ma małogłowie, padaczkę, porozumiewa się za pomocą gestów i tableta. Nie chodzi samodzielnie, ale w ortezkach potrafi zrobić krótki spacer – wylicza mama. I właśnie ortezy są w tej chwili największym problemem. Te, z których Michał korzysta, są za małe i deformują nogi oraz biodro. Trwają już przymiarki nowych, jednak ich zakup przerasta możliwości mamy chłopca, która samodzielnie wychowuje dwójkę dzieci.

Na pomoc rusza grono przyjaciół, które dokładnie 6 grudnia zaprasza do „Domku świętego Mikołaja”. Charytatywna zabawa rozpocznie się o godzinie 15.30 w Hotelu Esperanto przy ul. Stęczyńskiego w Świdnicy. – Mikołaj z chęcią rozda paczki przyniesione przez rodziców Waszym Dzieciom, a przy okazji będzie kiermasz pysznych domowych wypieków, stroiki, fanty, uszytki, animacje dla dzieci, ozdabianie pierniczków, można będzie sobie robić zdjęcia ze Świętym Mikołajem – wyliczają organizatorzy. Rodzice, którzy będą chcieli, by Mikołaj wręczył przygotowaną przez nich paczkę, proszeni są o wcześniejszy kontakt. Szczegóły na plakacie. Wstęp na wydarzenie kosztuje 20 złotych od dziecka. Cały dochód zostanie przekazany na zakup ortez dla Michałka.

Datki można wpłacać cały czas poprzez siepomaga.pl.

/opr. red./

Poprzedni artykułRusza zbiórka dla seniorów z gminy Jaworzyna Śląska. „Pomóc może każdy”
Następny artykułKolędowanie w Kościele Pokoju. Najpiękniejsze kolędy i pastorałki zaśpiewa Wrocławski Chór Seniora