Strona główna Kultura Kolędowanie w Kościele Pokoju. Najpiękniejsze kolędy i pastorałki zaśpiewa Wrocławski Chór Seniora

Kolędowanie w Kościele Pokoju. Najpiękniejsze kolędy i pastorałki zaśpiewa Wrocławski Chór Seniora

0

Kościół Pokoju w Świdnicy znów wypełni się muzyką – zabrzmią kolędy i pastorałki, a także najpiękniejsze utwory z różnych stron świata w opracowaniach operowych, operetkowych oraz jazzowych. W świąteczny nastrój wprowadzi publiczność liczący 70 osób i mający za sobą liczne koncerty – Wrocławski Chór Seniora. Wraz z nim wystąpią soliści Teatru Scena Kamienica – Liza Wesołowska, Sybilla Michałek, Tomasz Maleszewski, Damian Domalewski. Wspólne kolędowanie zaplanowano na 17 grudnia na godz. 16.00. Wstęp wolny.

Wrocławski Chór Seniora jest jednym z licznych wrocławskich projektów dla seniorów, które wspierają w rozwijaniu pasji i integracji społecznej. 70 osób tworzy największy tego typu zespół w kraju, który ma na koncie liczne koncerty, łącznie z występem z Dawidem Podsiadło przed kilkutysięczną publicznością. W planach jest nagranie płyty CD, a także poszerzenie programów koncertowych o gatunek operetki.

Chór prowadzi Stowarzyszenie Operetka Wrocławska, które organizuje regularne próby, tematyczne warsztaty i wyjazdy. Tym razem w Świdnicy wraz z chórem pod dyrekcją Tomasza Maleszewskiego wystąpią soliści Teatru Scena Kamienica: Liza Wesołowska, Sybilla Michałek, Tomasz Maleszewski, Damian Domalewski. Wydarzenie współorganizuje Parafia Ewangelicko-Augsburska Świętej Trójcy w Świdnicy.

Koncert rozpocznie się w niedzielę, 17 grudnia w Kościele Pokoju w Świdnicy o godz. 16.00. Wstęp Wolny.

/oprac. AN/
/materiały: Kościół Pokoju w Świdnicy/

Poprzedni artykułDomek św. Mikołaja dla Michałka. Świąteczna akcja już 6 grudnia w Świdnicy
Następny artykułMiało być hospicjum, będą mieszkania. Najnowsza inwestycja TBS może pochłonąć 10 mln złotych