Strona główna 0_Slider W domu spore zapasy, przy domu uprawa

W domu spore zapasy, przy domu uprawa [FOTO]

0

Spory zapas poporcjowanych narkotyków miał w mieszkaniu strzegomianin, do którego dotarli policjanci z KPP w Świdnicy. Zapasy to nie wszystko. Mężczyzna uprawiał także krzewy konopi.

– Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy prowadzili działania operacyjne, rozpoznając środowisko osób mogących mieć związek z substancjami prawnie zabronionymi na terenie powiatu. W ten sposób realizując wcześniejsze ustalenia operacyjne dotarli do 37- latka, który w miejscu zamieszkania na terenie gminy Strzegom miał posiadać narkotyki – informuje mł. asp. Magdalena Ząbek z KPP w Świdnicy.

– W trakcie pierwszych czynności przy mężczyźnie policjanci ujawnili kilka woreczków z zawartością suszu roślinnego koloru brunatno-zielonego oraz z zawartością białego proszku. Pierwsze badania potwierdziły, że zabezpieczone substancje to marihuana i metamfetamina. Przeszukanie pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych należących do mężczyzny przyniosły kolejne ujawnione porcje narkotyków. Dalsze czynności pozwoliły także na zabezpieczenie 7 krzewów konopi innych niż włókniste w rożnej fazie wzrostu, które uprawniane były w zakrzaczonym terenie posesji – wylicza rzeczniczka policji.

Policja zabezpieczyła blisko 3 tysiące porcji narkotyków oraz 7 krzewów konopi innych niż włókniste w różnej fazie wzrostu.

37-latek usłyszał zarzuty uprawy, posiadania znacznych ilości oraz udzielania innej osobie środka odurzającego. O dalszym losie podejrzanego zdecyduje teraz sąd, grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

/Źródło KPP w Świdnicy, zdjęcia KPP w Świdnicy/

Poprzedni artykułZapraszają na dzień otwarty w świdnickim schronisku
Następny artykułKobieca debata przedwyborcza już w poniedziałek