Strona główna 0_Slider Kobieca debata przedwyborcza już w poniedziałek

Kobieca debata przedwyborcza już w poniedziałek

0

Kandydatki do Sejmu i Senatu z okręgu świdnicko-wałbrzyskiego wezmą udział w debacie, organizowanej w Zamku Książ. Zapraszamy czytelników Swidnica24.pl do nadsyłania pytań. Jedno z nich zadamy 9 października.

Pomysłodawczyniami są twórczynie projektu „Zamek Kobiet”, którego celem jest m.in. zwiększenie uczestnictwa kobiet w życiu społecznym. – Chcemy, by w ramach prowadzonych przez nas różnorodnych działań, służących kształtowaniu i podtrzymywaniu aktywnych postaw kobiet, przed jesiennymi wyborami poznać, wysłuchać i porównać stanowiska kandydujących kobiet w tematach bliskich kobietom – tłumaczą.

Do Debaty zaproszone zostały kandydatki wszystkich zarejestrowanych Komitetów w okręgu nr 2. Udział potwierdziły kandydatki do Sejmu: Anna Naumowicz (Bezpartyjni Samorządowcy), Edyta Płaneta-Siewierska (Lewica), Lidia Anna Gil-Sobczyk (Polska jest Jedna), Aleksandra Leo (Trzecia Droga) i Izabela Katarzyna Mrzygłocka (Koalicja Obywatelska) oraz kandydatka do Senatu Agnieszka Kołacz-Leszczyńska (Koalicja Obywatelska). Udziału odmówiły kandydatki Konfederacji oraz Prawa i Sprawiedliwości.

Wydarzenie odbędzie się 9 października o godz. 18.00 w Zamku Książ w Wałbrzychu. Umożliwi zadanie pytań kandydatkom przez prowadzącą redaktor Agnieszkę Dobkiewicz, a także dziennikarzy z regionu. Debatę będzie można obejrzeć na żywo w Zamku Książ, jak również w telewizjach lokalnych, jak i w Internecie. Debatę patronatem medialnym objęły następujące redakcje: Gazeta Wyborcza, wyborczawroclaw.pl, Wałbrzych24.com, Telewizja Wałbrzych, Telewizja Sudecka, Radio Sudety24, Swidnica24.pl, Gazeta Noworudzka, Gazeta Ząbkowicka, WieszCo, Tygodnik DB 2010.

/red./

Poprzedni artykułW domu spore zapasy, przy domu uprawa [FOTO]
Następny artykułDzień Patrona w Młodzieżowym Domu Kultury