Ciężko doświadczona chorobą dziecka rodzina nie marzy o podróżach i zabawie, ale o elektrycznym wózku dla swojej 9-letniej córki. Kwota 9 tysięcy złotych przerasta możliwości rodziców Wiktorii Wysoczańskiej ze Świebodzic.

Wiktoria urodziła się 5 czerwca 2014 roku. Lekarze zdiagnozowali u niej przepuklinę oponowordzeniową kręgosłupa, wodogłowie wrodzone oraz zwichnięcie biodra. W trzeciej dobie życia przeszła operację ratującą życie. Tak bardzo się o nią baliśmy! – wspominają rodzice.
Dziś Wiktoria ma 9 lat. Cierpi na niedowład nóg, musi być cewnikowana co trzy godziny i mieć robioną lewatywę. Wiktorię czeka wiele operacji. Jest pod opieką mnóstwa lekarzy specjalistów. Wymaga kompleksowej rehabilitacji, wspomagającej poruszanie się i pionizację. Wymaga całodobowej opieki, pracuje więc tylko jedno z rodziców, a utrzymanie z jednej pensji i zasiłków przy ogromnych kosztach leczenia i rehabilitacji nie jest łatwe.
– Dlatego zwracamy się do Państwa z wielką prośbą o wsparcie finansowe. Chcemy spełnić marzenie córki i kupić jej elektryczny wózek. Za każde wsparcie serdecznie Państwu dziękujemy! – piszą rodzice Wiktorii.
Datki można wpłacać na siepomaga.pl
/opr. red./
Zdjęcia archiwum rodziny Wysoczańskich



![Spłonął boks śmietnikowy przy Parkowej [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/Saperow-pozar-smietnika-2026.06.13-mix-100x75.jpg)

![Spłonął opuszczony lokal użytkowy w Pyszczynie [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/721844328_122324805872226955_396243876375958441_n-100x75.jpg)



