Strona główna Wydarzenia Świdnica Świdnicki Uniwersytet Trzeciego Wieku rozpoczął 16 rok działalności

Świdnicki Uniwersytet Trzeciego Wieku rozpoczął 16 rok działalności [FOTO]

0

34 nowych studentów i studentek dołączyło do społeczności Świdnickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Nie zabrakło tradycyjnego Gaudeamus i wykładu inauguracyjnego.

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Świdnicy został założony z inicjatywy nieżyjącej już działaczki społecznej Krystyny Lasek. Idea aktywnego spędzania emerytury, dokształcania, uprawiania turystyki, sportu i podróżowania trafiła na podatny grunt. – W tej chwili studentów i studentek mamy około 250, niektórzy zaczęli już 10. i więcej rok studiowania – mówi z uśmiechem obecny prezes Wiesław Łabęcki. Każdy może wybrać to, czym interesuje się najbardziej – od nauki języków obcych, przez zajęcia rekreacyjne, po udział w zespole wokalno-instrumentalnym Jesienna Gama i grę w teatrze „UTWorki, a nawet grę w brydża. Uniwersytet zaprasza na wycieczki, konferencje i liczne wykłady. – Są osoby, które wybierają jedną czy dwie aktywności, ale nie brak i takich, którzy chcieliby uczestniczyć dosłownie we wszystkim, ale to nie jest możliwe ze względu na niezwykle bogatą ofertę – dodaje prezes.

Dzisiejsza inauguracja kolejnego roku działalności miała charakter kameralny. W Centrum Organizacji Pozarządowych na świdnickim Rynku przywitano nowych studentów i studentki, odśpiewano Gaudeamus, a na dobry początek Olga Oskierko i Marta Prucnal przygotowały wykład
„Jak dbać o swój dobrostan”.

/asz/
fot. Mariusz Ordyniec

Poprzedni artykułRodzice 9-letniej Wiktorii marzą o nowym wózku dla córki
Następny artykułZamienili się komisariatami [FOTO]