Strona główna 0_Slider Jesienne smakowitości na październikowym Targu Ziemi

Jesienne smakowitości na październikowym Targu Ziemi [FOTO]

0

W przypałacowym gospodarstwie w Kraskowie ponownie zagościł cieszący się ogromną popularnością Targ Ziemi124, podczas którego można zaopatrzyć się w zdrowe produkty od lokalnych producentów i kupić piękne rękodzieło.

Inicjatywa zorganizowania targu narodziła się w 2016 roku. Pomysł Kooperatywy124, by do przypałacowego gospodarstwa zaprosić wytwórców, którym szczególnie na sercu leży smak i jakość serów, miodów, wędlin, napojów, wypieków, warzyw oraz owoców, okazał się strzałem w dziesiątkę. Co miesiąc do Kraskowa ściągają tłumy zainteresowanych nie tylko dobrą żywnością, ale też unikalnymi wyrobami rękodzielników czy małych manufaktur.

W niedzielę, 1 października Targ Ziemi124 ponownie zagościł na terenie ekologicznego gospodarstwa przypałacowego w Kraskowie, gdzie swoje wyroby zaprezentowało kilkudziesięciu lokalnych producentów. Na stoiskach znalazły się m.in. miody, pieczywo oraz pierniki, soki, koncentraty oraz dżemy z owoców leśnych, różności z dyni, nabiał krowi i owczy, przetwory mięsne, wyroby z borówki amerykańskiej, ceramika oraz naturalne kosmetyki, czy też czapki wełniane i swetry.

/mn/

fot. Mariusz Ordyniec

Poprzedni artykułAkcja #sadziMY. Świdnickie nadleśnictwo rozda sadzonki
Następny artykułMarsz Miliona Serc. Do Warszawy udali się również świdniczanie i mieszkańcy regionu [FOTO]