Strona główna Polityka Marsz Miliona Serc. Do Warszawy udali się również świdniczanie i mieszkańcy regionu

Marsz Miliona Serc. Do Warszawy udali się również świdniczanie i mieszkańcy regionu [FOTO]

0

Według szacunków warszawskiego ratusza około miliona osób wzięło udział w niedzielnym marszu zorganizowanym przez Koalicję Obywatelską, który nazwany został kulminacyjnym punktem kampanii przed wyborami parlamentarnymi. Do Warszawy udała się również liczna grupa mieszkańców powiatu świdnickiego.

Zainicjowany przez lidera Platformy Obywatelskiej „Marsz Miliona Serc” rozpoczął się w samo południe na Rondzie Dmowskiego w Warszawie, a do udziału w przemarszu ulicami stolicy zaproszono też przedstawicieli innych ugrupowań opozycyjnych. Wydarzenie rozpoczęło się od przemówień, które wygłosili m.in. Donald Tusk, Rafał Trzaskowski, Włodzimierz Czarzasty, Robert Biedroń, Michał Kołodziejczak oraz Jerzy Owsiak.

Jesteśmy tu dzisiaj po to, żeby powiedzieć wszystkim w Polsce i wszystkim na świecie, że Polska jest stworzona do wygrywania. Polska zasługuje na najwięcej. My jesteśmy wielkim narodem. Nasi dziadkowie zaszczepili nam w sercach, żeby walczyć o naszą dumną ojczyznę i to właśnie robimy. Kiedy Polki i Polacy chwytają się za ręce, wtedy tysiące i miliony samotnych ludzi, pesymistycznie nastawionych, nagle zamienia się w prawdziwą wspólnotę narodową. Wtedy władza nie ma już szans – mówił Donald Tusk. Zaapelował przy tym do niezdecydowanych, by poszli na wybory i zagłosowali dla przyszłych pokoleń.

Jest nas więcej niż milion. Wszyscy uczestniczymy w czymś wyjątkowym – w historycznym marszu – podkreślał lider Platformy Obywatelskiej. Podobne wyliczenia przedstawił Urząd Miasta Stołecznego Warszawy. – Cała ponad czterokilometrowa trasa marszu jest wypełniona uczestnikami, również boczne ulice. Na podstawie nagrań z monitoringu szacujemy, że jest około miliona osób – przekazała rzecznik stołecznego ratusza Monika Beuth w rozmowie z Polską Agencją Prasową.

W marszu wzięła również udział ponad 250-osobowa grupa świdniczan oraz mieszkańców powiatu świdnickiego, która udała się do Warszawy pięcioma autokarami na zaproszenie świdnickich struktur Platformy Obywatelskiej. Wśród uczestników manifestacji znaleźli się m.in. przewodniczący Rady Miejskiej w Świdnicy Jan Dzięcielski, parlamentarzyści z regionu, radni, działacze Platformy Obywatelskiej, a także mieszkańcy, którzy wyrazili chęć udziału w wydarzeniu.

/PAP, mn/

fot. Jan Dzięcielski, Jacek Iwancz, Grzegorz Szwegler, Platforma Obywatelska

Poprzedni artykułJesienne smakowitości na październikowym Targu Ziemi [FOTO]
Następny artykułZaginął Szaman. Dla znalazcy przewidziana nagroda