Strona główna Wydarzenia Świdnica Akcja #sadziMY. Świdnickie nadleśnictwo rozda sadzonki

Akcja #sadziMY. Świdnickie nadleśnictwo rozda sadzonki

0

Już po raz piąty odbędzie się ogólnopolska akcja #sadziMY. Leśnicy przygotowali milion sadzonek, które będzie można dostać we wszystkich nadleśnictwach w Polsce 2 i 3 października. Na zainteresowanych udziałem w akcji czekać będą również pracownicy Nadleśnictwa Świdnica.

Akcja #sadziMY została zainaugurowana w 2019 roku przez prezydenta RP Andrzeja Dudę w odpowiedzi na zniszczenia dokonane przez nawałnice, które wystąpiły na terenie Polski w sierpniu 2017 roku. W ramach ogólnopolskiej akcji, każdy będzie mógł odebrać sadzonkę w siedzibie najbliższego nadleśnictwa, aby następnie posadzić ją na własnym gruncie i samodzielnie pielęgnować.

W Polsce jest 429 nadleśnictw. Wszystkie razem przygotowały milion sadzonek różnych gatunków drzew i krzewów. Leśnicy będą je rozdawać w poniedziałek i wtorek 2 i 3 października między 9.00 a 15.00. Stoiska z sadzonkami będzie można też spotkać w centrach niektórych miast – informują przedstawiciele Lasów Państwowych. Po odbiór drzewek warto przyjść z własnym opakowaniem, które zabezpieczy korzenie drzew przed wysuszeniem. Drzewka można przechować przez kilka dni przed wysadzeniem, układając płasko na gruncie i przesypując korzenie wilgotnym piaskiem.

Do udziału w akcji namawiają również świdniccy leśnicy. – W dniach 2 i 3 października czekamy na Was przy siedzibie Nadleśnictwa Świdnica w Świdnicy przy ul. gen. Wł. Sikorskiego 11, w godz. 9.00-15.00, lub do wyczerpania zapasów – zachęcają.

/Nadleśnictwo Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułŚwidnica wczoraj i dziś. Plac Ludowy
Następny artykułJesienne smakowitości na październikowym Targu Ziemi [FOTO]