Strona główna 0_Slider Hala w jaworzyńskiej strefie gotowa, ale jeszcze bez inwestorów. „Prowadzimy rozmowy”

Hala w jaworzyńskiej strefie gotowa, ale jeszcze bez inwestorów. „Prowadzimy rozmowy” [FOTO]

0

Ponad 21 milionów złotych pochłonęła budowa nowej hali magazynowo-produkcyjnej, nazywanej Lokalnym Centrum Biznesu, która powstała na terenie Jaworzyńskiej Strefy Aktywności Gospodarczej. – Teraz pozostaje nam dopiąć ostatni guzik i przyprowadzić tutaj inwestorów – mówi prezes Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Burmistrz Jaworzyny Śląskiej informuje z kolei o trwających rozmowach z inwestorem zagranicznym, który miałby się ulokować na terenie strefy.

Hala, którą oddajemy dzisiaj do użytku jest gwarantem tego, że ten biznes, który oferujemy w ramach „Invest-Parku” będzie się w tym miejscu rozwijał. Staramy się prowadzić naszą politykę jako strefa ekonomiczna w taki sposób, aby życie gospodarcze rozwijało się w sposób zrównoważony na terenach objętych Wałbrzyską Specjalną Strefą Ekonomiczną. Nie chcemy koncentrować tego biznesu tylko przy dużych ośrodkach miejskich, takich jak Wrocław, Opole czy Wałbrzych, ale także w mniejszych miejscowościach, takich jak Jaworzyna Śląska – mówi Piotr Wojtyczka, prezes WSSE. – Taka hala jest gwarantem tego, że będzie rozwijał się tutaj biznes, że mieszkańcy Jaworzyny Śląskiej będą mogli znaleźć tutaj pracę i nie będą musieli jeździć do Wrocławia, Wałbrzycha lub innych miejscowości. Myślę, że jest to ogromna wartość zarówno pod kątem komfortu życia zarówno w kontekście zawodowym, jak i prywatnym – dodaje.

Cała hala liczy 6 tys. m², z czego 5,2 tys. m² stanowi przestrzeń magazynowa przygotowana pod produkcję, a 800 m² to przestrzeń biurowa. Hala przygotowana jest pod więcej niż jednego przedsiębiorcę. Inwestycja pochłonęła ponad 21 mln złotych brutto. – Budowa trwała siedem miesięcy. Wszystko poszło zgodnie z planem. Teraz pozostaje nam dopiąć ostatni guzik i przyprowadzić tutaj inwestorów. Trwają już rozmowy. W ciągu najbliższych dni mamy nadzieję, że będziemy mogli poinformować o tym, że hala będzie wynajęta. W tej chwili mogę uchylić rąbka tajemnicy i powiedzieć, że rozmawiamy z kilkoma przedsiębiorcami, przy czym jeden przedsiębiorca jest poważnie zainteresowany wynajęciem całej hali pod potrzeby magazynowe oraz produkcyjne. Jest to polski przedsiębiorca z branży chemicznej. Więcej powiedzieć nie mogę – informuje Wojtyczka.

Czy pozostałe hale wybudowane jako Lokalne Centra Biznesu zostały już zagospodarowane? – Pierwsza hala w Wałbrzychu, jaką otworzyliśmy półtorej roku temu, w dniu otwarcia była już niemalże w całości wynajęta. Hala w Ząbkowicach Śląskich, którą otwieraliśmy dwa tygodnie temu, jest już wynajęta w 60% – wynajęte są ponad dwa moduły – i finalizujemy umowy z kolejnymi inwestorami. Do końca tego roku na pewno otworzymy halę w Nysie oraz w Brzegu, najprawdopodobniej również halę w Wałbrzychu – wylicza prezes WSSE.

Jakie znaczenie ma budowa hali dla Jaworzyny Śląskiej? – To bardzo ważny dzień dla gminy. Jest to pierwsza inwestycja na naszym terenie. Jesteśmy przekonani, że będzie to miejsce dla nowoczesnych przedsiębiorców, którzy zapewnią dobrze płatne, nowoczesne miejsca pracy dla naszych mieszkańców, a także dla mieszkańców gmin ościennych. Jednocześnie mamy nadzieję, że będzie to efekt kuli śnieżnej, że ta inwestycja spowoduje rozwój i sprowadzenia kolejnych inwestycji na teren gminy Jaworzyna Śląska. Już wiemy, że mamy dodatkowe środki rządowe na realizację uzbrojenia dodatkowych terenów inwestycyjnych, w tym budowę nowoczesnego parku technologicznego – mówi burmistrz Jaworzyny Śląskiej, Grzegorz Grzegorzewicz.

Burmistrz informuje przy tym, jakim zainteresowaniem cieszą się tereny jaworzyńskiej podstrefy. – Gmina Jaworzyna Śląska w ramach środków ze Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych uzbroiła 6 hektarów gruntu. Wszystkie działki zostały już podzielone i sprzedane przedsiębiorcom. W tym momencie dogrywany temat dużego inwestora zagranicznego. Mamy nadzieję, że w ciągu miesiąca będziemy mogli ogłosić nowego przedsiębiorcę z branży budowlanej, który ulokuje się na terenie Jaworzyńskiej Specjalnej Strefy Aktywności i który bez wątpienia będzie miał wpływ na rozwój jaworzyńskiej strefy – wskazuje Grzegorzewicz.

/mn/

Poprzedni artykułPokaz mocy Pietrzaka na Śląsku [FOTO]
Następny artykułMłodzi strzelcy ponownie na szczycie [FOTO]