Strona główna 0_Slider Zderzenie ciężarówki z osobówką na krajowej piątce

Zderzenie ciężarówki z osobówką na krajowej piątce [FOTO/VIDEO]

0

O godzinie 7.40 doszło do poważnie wyglądającego wypadku na drodze krajowej nr 5. Koło Strzegomia, przed zjazdem do miejscowości Stawiska, zderzyły się samochód osobowy i ciężarowy.

– Strażacy próbują wydostać z zakleszczonego pojazdu kierowcę samochodu osobowego – mówi mł. bryg. Łukasz Grzelak z Kp PSP w Świdnicy.

Około godziny 8.15 strażakom udało się mężczyznę uwolnić z pojazdu i przekazać ratownikom medycznym.

– Przed godziną ósmą doszło do zderzenia ciągnika DAF z naczepą oraz samochodu osobowego marko Toyota Corolla. Kierowca pojazdu ciężarowego był trzeźwy. Kierujący Toyotą w stanie nieprzytomnym trafił pod opiekę zespołu medycznego do karetki pogotowia. Na miejscu oczekuje śmigłowiec Pogotowia Lotniczego – mówi mł. asp. Magdalena Ząbek z KPP w Świdnicy i dodaje, że policja wyznacza objazdy.

Jak udało się ustalić się nieoficjalnie, mężczyzna doznał licznych obrażeń i jego stan jest bardzo ciężki. Został śmigłowcem przetransportowany do szpitala.

Na miejsce zostały zadysponowane 4 zastępy straży pożarnej, policja i pogotowie ratunkowe. Wezwano również Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Droga nieprzejezdna.

Aktualizacja 11.15: Droga odblokowana.

/red./

Poprzedni artykułPobiegną ulicami Żarowa [SZCZEGÓŁY/UTRUDNIENIA]
Następny artykuł„Śladami mistrzów”. W niedzielę koncert w katedrze świdnickiej