Strona główna 0_Slider Pobiegną ulicami Żarowa

Pobiegną ulicami Żarowa [SZCZEGÓŁY/UTRUDNIENIA]

0

Przed nami ósma edycja cieszącego się coraz większym zainteresowaniem wydarzenia. Na niedzielę, 24 września zaplanowano kolejne zmagania w ramach Żarowskich Biegów Strefowych. Na uczestników czekać będą biegi główne na dystansach 5 i 10 kilometrów, jak i biegi towarzyszące dla dzieci.

Rekord biegu głównego należy do Mateusza Demczyszaka, który na pokonanie 10 km potrzebował 30 minut i 48 sekund. W szóstej edycji padł nowy rekord wśród pań. Aleksandra Jędrzejewska zwyciężyła z czasem 36 minut i 5 sekund. Rekordzistą biegu towarzyszącego Żarowskich Biegów Strefowych jest również Mateusz Demczyszak. Linię mety osiągnął z czasem 15 minut i 12 sekund. Wśród pań najszybciej trasę 5 km pokonała Anna Ficner (18 minut i 33 sekundy).

Czy znajdzie się zawodnik, który wymaże z tabel rekordy tras? Na to pytanie odpowiedź poznamy już w najbliższą niedzielę, 24 września. Start i metę zaplanowano w okolicach Urzędu Miejskiego w Żarowie. Biegi dla dzieci odbędą się na boisku lekkoatletycznym przy SP w Żarowie (ul. 1 Maja 2). Tam też zlokalizowane będzie miasteczko biegowe, gdzie będą znajdowały się stoiska sponsorów. W tym roku zawody sportowe organizowane są w ramach XXII-lecia Podstrefy Żarów Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Na najlepszych biegaczy na dystansach 5 oraz 10 km czekają nagrody finansowe.

W 8. edycji imprezy znajdziemy większość kategorii, które pojawiły się w latach ubiegłych. Oprócz klasyfikacji drużynowej firm działających w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej „INVEST-PARK”, wyłoniony zostanie najlepszy zawodnik i zawodniczka strefy na dystansie 10 i 5 km. Bieg główny, to również rywalizacja najlepszych grup biegaczy. Warto licznie wziąć udział na dystansie 10 km, gdyż dla najliczniejszej grupy organizatorzy przewidzieli specjalną nagrodę.

Harmonogram 24.09.2023:

godz. 8:30 – otwarcie biura zawodów – wciąż możliwe są zapisy na biegi dla dzieci oraz na 5 i 10 km. Decyduje pierwszeństwo zgłoszenia. Płatność tylko gotówką /sala widowiskowo-sportowa, ul. A. Krajowej 60 A/

godz. 10:00 – start biegów dla dzieci. Po biegach wręczenie oraz losowanie nagród /boisko lekkoatletyczne przy SP w Żarowie/

godz. 11:00 – start biegu towarzyszącego na dyst. 5 km /skrzyżowanie obok Urzędu Miejskiego w Żarowie/

godz. 12:00 – start biegu głównego na dyst. 10 km skrzyżowanie obok Urzędu Miejskiego w Żarowie/

ok. godz. 14:00 – wręczenie i losowanie nagród wśród uczestników biegu na 5 km oraz 10 km boisko lekkoatletyczne przy SP w Żarowie/

Utrudnienia w ruchu

Na niedzielę, 24 września zaplanowano imprezę sportową Żarowskie Biegi Strefowe na trasie: ul. Armii Krajowej (koło Urzędu Miejskiego – start), ul. Przemysłowa, ul. Fabryczna, ul. Kwiatowa, Plac Wolności, ul. Hutnicza, ul. Krasińskiego, ul. Gen. Władysława Sikorskiego, ul. Armii Krajowej (meta). W związku z organizacją imprezy nastąpią utrudnienia w ruchu. Na czas zawodów należy stosować się do obowiązującej tymczasowej organizacji ruchu oraz bezwzględnie stosować się do poleceń służb porządkowych.

/UM Żarów/

Poprzedni artykułW niedzielę rywalizujemy z Piastem [BĘDZIE LIVE]
Następny artykułZderzenie ciężarówki z osobówką na krajowej piątce [FOTO/VIDEO]