Strona główna 0_Slider Wojciech Murdzek nie będzie kandydował do Sejmu. O poselski mandat powalczy dwoje...

Wojciech Murdzek nie będzie kandydował do Sejmu. O poselski mandat powalczy dwoje świdnickich radnych

0

Były prezydent Świdnicy, obecnie wiceminister edukacji i poseł, Wojciech Murdzek nie znalazł się wśród kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu. W sobotę ogłoszono partyjną listę wyborczą dla okręgu wałbrzyskiego.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, liderem listy Prawa i Sprawiedliwości w okręgu wałbrzyskim będzie poseł Marcin Gwóźdź, który przed czterema laty startował z piątego miejsca i uzyskał 8049 głosów. Drugie miejsce przypadło Zuzannie Bielawskiej – dyrektor Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy, która w poprzednich wyborach kandydowała z szóstego miejsca i zdobyła 3561 głosów. Dopiero na trzeciej pozycji znalazł się poseł i minister-członek Rady Ministrów, Michał Dworczyk. W poprzednich wyborach parlamentarnych Dworczyk był „jedynką” wałbrzyskiej listy PiS i uzyskał najlepszy wynik w okręgu, otrzymując ponad 58 tys. głosów.

Na kolejnych miejscach listy znaleźli się: 4) wiceminister klimatu Ireneusz Zyska, 5) Ireneusz Dec, 6) Jarosław Węgłowski, 7) Maria Górniak, 8) Karol Sakowski, 9) Dariusz Kołdoń, 10) Beata Mucha, 11) radny Rady Miejskiej w Świdnicy Krzysztof Lewandowski, 12) Wioletta Świątek-Kadela, 13) radna Rady Miejskiej w Świdnicy Luiza Nowaczyńska, 14) Patrycja Wielowska, 15) wicemarszałek województwa dolnośląskiego Grzegorz Macko, 16) pełnomocnik PiS w okręgu wałbrzyskim Maciej Badora. O mandat senatora w okręgach wałbrzysko-świdnickim oraz kłodzko-dzierżoniowskim ubiegać się będą Renata Wierzbicka oraz Aleksander Szwed.

Na liście zabrakło Wojciecha Murdzka, prezydenta Świdnicy w latach 2002-2014 i obecnego wiceministra edukacji. Murdzek zasiada w ławach sejmowych od 2015 roku. Podczas wyborów parlamentarnych 2019 roku uzyskał poselską reelekcję, otrzymując 6354 głosy.

W wyborach parlamentarnych 2019 roku Prawo i Sprawiedliwość zdobyło w okręgu wałbrzyskim 4 z 8 mandatów poselskich.

/mn/

Poprzedni artykuł„W końcu będzie tutaj bezpiecznie”. Zakończono prace przy przejściu przez tory [FOTO]
Następny artykułAtrakcje na ziemi i w powietrzu. Piknik lotniczy rozpoczęty! [FOTO]