Strona główna Wydarzenia Żarów „W końcu będzie tutaj bezpiecznie”. Zakończono prace przy przejściu przez tory

„W końcu będzie tutaj bezpiecznie”. Zakończono prace przy przejściu przez tory [FOTO]

0

Tuż przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego do użytku mieszkańców oddane zostało przejście na przejeździe kolejowym u zbiegu ulic Wiejskiej, Chrobrego i Dworcowej w Żarowie. – Brak wydzielonej dodatkowej części dla pieszych stwarzało wielkie zagrożenie dla poruszających się tym odcinkiem mieszkańców – wskazuje Magdalena Pawlik z żarowskiego magistratu.

Inwestycję – po wielokrotnych interwencjach burmistrza Żarowa Leszka Michalaka i pracowników Urzędu Miejskiego w Żarowie, a także przy wsparciu posła na Sejm Marcina Gwoździa – zrealizował Zakład Linii Kolejowych w Wałbrzychu wchodzący w skład spółki PKP Polskie Linie Kolejowe.

Dlaczego to tak długo trwało? W związku z planowanym przebiegiem jednej z linii kolejowej łączącej województwo dolnośląskie z CPK (Centralnym Portem Komunikacyjnym), wszystkie prace związane z gruntownymi remontami w obrębie przejść kolejowych zostały zawieszone. Do czasu ustalenia dokładnego przebiegu wszystkich linii kolejowych Centralnego Portu Komunikacyjnego również wszystkie inwestycje dotyczące budowy planowanych estakad, bocznic kolejowych, remontów przejść podziemnych zostały zablokowane. W gminie Żarów, w związku z tym ogólnopolskim projektem, również wstrzymane zostały inwestycje dotyczące przebudowy przejścia podziemnego przy dworcu PKP w Żarowie, budowy estakady oraz remontu drogi przy dworcu PKP w Imbramowicach – mówi burmistrz Leszek Michalak.

/UM Żarów, opr. mn/

Poprzedni artykułŚwidnica wczoraj i dziś. Ul. Ofiar Oświęcimskich
Następny artykułWojciech Murdzek nie będzie kandydował do Sejmu. O poselski mandat powalczy dwoje świdnickich radnych