Strona główna 0_Slider Rywalizowali w ekonomicznej jeździe i poznawali region. Za nami jubileuszowy Rajd o...

Rywalizowali w ekonomicznej jeździe i poznawali region. Za nami jubileuszowy Rajd o Kropelce [FOTO/VIDEO]

0

Jadąca Volkswagenem Lupo załoga Bartłomiej Szatanek oraz Agnieszka Szatanek okazała się najlepsza w 10. Dolnośląskim Rajdzie o Kropelce. W rywalizacji w ekonomicznej jeździe samochodem połączonej ze zwiedzaniem regionu uczestniczyło w sumie 70 ekip. Na mecie czekały na nich pamiątkowe medale i puchary, upominki od sponsorów, a także jubileuszowy tort.

Dolnośląski Rajd o Kropelce promuje ekologiczną jazdę, turystykę i bezpieczeństwo. Zadaniem załóg rajdowych jest pokonanie wyznaczonej trasy, w określonym czasie, przy spaleniu jak najmniejszej ilości paliwa. W punktacji równie ważne jest odwiedzenie punktów turystycznych oraz rozwiązanie zagadek. Dolnośląski Rajd o Kropelce to z założenia zawody dla kierowców amatorów, w których udział wziąć może każdy. Uczestnicy startują prywatnymi samochodami, a załogę stanowić może taka ilość osób, na jaką zarejestrowane jest auto.

10. Dolnośląski Rajd o Kropelce zorganizowano 30 września, a start i metę wyznaczono na terenie przy bosmanacie nad świdnickim zalewem Witoszówka. – Wystartowało 70 załóg ze zgłoszonych 75, brakująca piątka musiała wycofać się ze względów zdrowotnych lub technicznych. Na wszystkich czekało dużo ciekawych atrakcji oraz dobra zabawa. Mamy wesołe ekipy – ludzie przyjechali się bawić. Mamy też bardzo młodych uczestników – jedna ma 13 miesięcy – mówi Robert Jagła, komandor rajdu.

Załogi rywalizujące o tytuł Mistrza Ekojazdy musiały zmierzyć się z liczącą 150 kilometrów trasą prowadzącą przez miejsca atrakcyjne turystycznie na terenie powiatów: świdnickiego, wałbrzyskiego, jaworskiego i kłodzkiego. – Zawodnicy odwiedzili Świdnicę, Jaworzynę Śląską, Andrzejówkę, Szczawno-Zdrój, Zagórze Śląskie, czy też Jawor – mogąc tym samym obejrzeć zabytki oraz zwiedzać kolejne miejsca – wskazuje Jagła.

Na mecie uczestnicy odebrali nagrody i puchary w swoich grupach, a także za m.in. najciekawsze samochody uczestniczące w rywalizacji. Tytuł Mistrza Ekojazdy zdobyła poruszająca się Volkswagenem Lupo załoga Bartłomiej oraz Agnieszka Szatanek, którzy uzyskali najwyższe noty za wykonanie zadań na trasie oraz za oszczędną jazdę (spalanie: 3,79 l ON).

Z pełnymi wynikami można zapoznać się na stronie organizatora zawodów.

Rozpoczęcie rajdu nad zalewem Witoszówka:

 

Rozdanie nagród i świętowanie jubileuszu 10. edycji Dolnośląskiego Rajdu o Kropelce:

/mn/

Poprzedni artykułPijany leżący przed wejściem do teatru, śpioch poszukiwany przez policję, popijawa w centrum. Interwencje straży miejskiej
Następny artykułGaleria Świdnicka opanowana przez siłaczy [FOTO]