Strona główna 0_Slider Pijany leżący przed wejściem do teatru, śpioch poszukiwany przez policję, popijawa w...

Pijany leżący przed wejściem do teatru, śpioch poszukiwany przez policję, popijawa w centrum. Interwencje straży miejskiej

0

Od 22 do 28 września 2023 roku funkcjonariusze Straży Miejskiej w Świdnicy podjęli 160 interwencji. Najbardziej nietypowe lub warte uwagi działania strażnicy opisali w cotygodniowym podsumowaniu.

Oto interwencje opisane przez Straż Miejską w Świdnicy:

23 września 2023 roku o godz. 10.07 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie, dotyczące parkowania pojazdu na trawniku w rejonie przedszkola przy ulicy Słobódzkiego. Na miejscu strażnicy potwierdzili zgłoszenie. Niestety takie przypadki w tym miejscu powtarzają się nagminnie. Kierowca został ukarany mandatem karnym.

24 września 2023 roku o godz. 16.25 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu miejskiego, dotyczące prawdopodobnie nietrzeźwych mężczyzn leżących na ławkach na placu Michała Drzymały. Na miejscu strażnicy zastali nietrzeźwych mężczyzn, znanych doskonale z licznych podobnych interwencji. Obaj panowie odpowiedzą za swoje zachowanie przed Sądem Rejonowym w Świdnicy.

24 września 2023 roku o godz. 17.45 niemal bezpośrednio po powyższej interwencji dyżurny straży miejskiej skierował patrol interwencyjny do Rynku, w związku z kolejnym zgłoszeniem operatora monitoringu miejskiego. Tym razem sprawa dotyczyła nietrzeźwego mężczyzny leżącego na chodniku przed wejściem do teatru. W tym wypadku również sprawą zajmie się świdnicki sąd.

24 września 2023 roku o godz. 19.57 następny podobny przypadek operator monitoringu ujawnił przy jednym ze sklepów na placu Grunwaldzkim. Nietrzeźwy mężczyzna leżał na chodniku. Po dobudzeniu przez funkcjonariuszy został poinformowany o skierowaniu wniosku o ukaranie do sądu. Osoba ta odmówiła przyjęcia jakiejkolwiek pomocy. Mężczyzna oddalił się z miejsca interwencji.

26 września 2023 roku o godz. 14.38 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu miejskiego, dotyczące grupy mężczyzn spożywających alkohol w rejonie ulicy Klasztornej. Skierowani na miejsce strażnicy zakończyli imprezę karząc jej uczestników mandatami karnymi.

27 września 2023 roku o godz. 12.01 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące nietrzeźwej kobiety leżącej na chodniku przy ulicy Kliczkowskiej. Już po chwili na miejscu pojawił się patrol straży miejskiej. Funkcjonariusze stwierdzili, że od osoby tej wyczuwalna jest silna woń alkoholu. W związku z faktem, iż nie było z nią żadnego kontaktu na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe. Ratownicy podjęli decyzję o przewiezieniu kobiety do szpitala.

28 września 2023 roku o godz. 15.10 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu miejskiego, dotyczące prawdopodobnie nietrzeźwego mężczyzny śpiącego na ławce na placu Michała Drzymały. Strażnicy na miejscu ustalili, że mężczyzna ten jest poszukiwany przez Policję. Został zatrzymany i przekazany patrolowi z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy.

/Straż Miejska w Świdnicy, opr. mn/

Poprzedni artykułKoniec slalomu między dziurami? Prądzyńskiego ma doczekać się remontu [FOTO]
Następny artykułRywalizowali w ekonomicznej jeździe i poznawali region. Za nami jubileuszowy Rajd o Kropelce [FOTO/VIDEO]