Strona główna 0_Slider Koniec slalomu między dziurami? Prądzyńskiego ma doczekać się remontu

Koniec slalomu między dziurami? Prądzyńskiego ma doczekać się remontu [FOTO]

0

Usłany dziurami fragment ulicy gen. Ignacego Prądzyńskiego ma przejść wyczekiwany przez mieszkańców remont i zyskać nową nawierzchnię. W budżecie miasta zarezerwowano na ten cel 620 tys. złotych. Jeszcze w tym roku planowane jest wyłonienie wykonawcy prac drogowych.

Od kilku lat mieszkańcy Osiedla Młodych apelowali o podjęcie przez świdnicki magistrat działań zmierzających do poprawy stanu nawierzchni ulicy Prądzyńskiego. – Ulica ta od czasów powstania nie jest dostosowana do ciągłego ruchu komunikacyjnego autobusów, których częstotliwość wpływa destrukcyjnie dla mocno już wyeksploatowanej i zaniedbanej nawierzchni. Nie marzę nawet o remoncie kapitalnym, jestem świadomy nakładów finansowych jakie są z tym związane, przebudowa sieci wodociągowej, kanalizacyjnej i nowa podbudowa – wskazywał jeden ze świdniczan, który przed dwoma laty wystąpił do władz miasta w sprawie wykonania remontu. W imieniu mieszkańców z takim postulatem kilkukrotnie występowali również miejscy radni.

W minionych latach przeprowadzane były prace związane z wymianą nawierzchni na fragmentach ulicy Prądzyńskiego. W planach jest teraz wykonanie remontu na odcinku od pętli autobusowej do ulicy Jarosława Dąbrowskiego. O zarezerwowanie w budżecie miasta środków na ten cel w wysokości 620 tys. złotych wystąpili podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej radni klubu Nowej Lewicy. – Wniosek jest efektem trafiających do nas próśb mieszkańców tej części Osiedla Młodych. Postulat był jak najbardziej słuszny, gdyż ta część ulicy Prądzyńskiego, która zostanie wyremontowana, jest mocno zdegradowana – mówi wiceprzewodniczący Rady Miejskiej, Rafał Fasuga.

Na długości około 300 metrów bieżących usunięta zostanie warstwa ścieralna jezdni i ułożona nowa, asfaltowa, a także odtworzone zostanie oznakowanie poziome. Wyłonienie wykonawcy powinno nastąpić w tym roku, a jeśli warunki atmosferyczne pozwolą, to prace remontowe wykonane zostaną na przełomie 2023 i 2024 roku – informuje Magdalena Dzwonkowska, rzecznik świdnickiego magistratu. – Środki na inwestycje pochodzą z odliczenia pełnej kwoty podatku VAT od wydatków poniesionych na realizację przebudowy basenu letniego. W konsekwencji na rachunek budżetu miasta wpłynęła kwota wyższa niż pierwotnie planowano – dodaje.

/mn/

fot. Mariusz Ordyniec

Poprzedni artykułPowiat świdnicki nawiązał współpracę z gminą pod Berlinem. Skorzystać mają uczniowie, organizacje pozarządowe oraz kluby sportowe
Następny artykułPijany leżący przed wejściem do teatru, śpioch poszukiwany przez policję, popijawa w centrum. Interwencje straży miejskiej