Strona główna 0_Slider Rowerowy weekend w Świdnicy pod znakiem ścigania i rekreacji. Będą utrudnienia w...

Rowerowy weekend w Świdnicy pod znakiem ścigania i rekreacji. Będą utrudnienia w ruchu

0

Dwie kolarskie imprezy odbędą się w ten weekend w Świdnicy. W sobotę wystartuje wyścig kolarski amatorów Grand Prix Dabro-Bau – Świdnica, będący jednym z etapów cyklu VeloBank Via Dolny Śląsk. Organizatorzy informują o utrudnieniach w ruchu w związku z organizacją imprezy. Na niedzielę z kolei planowany jest rajd rowerowy organizowany w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności oraz piknik sportowo-rekreacyjny.

Podczas sobotniego wyścigu kolarze będą mieli do pokonania dystans FUN – 50 km lub PRO – 100 km, w pętlach po 25 km. Rejestracja i zapisy dostępne są na stronie internetowej zawodów. Centrum zawodów zlokalizowane będzie w okolicy bosmanatu nad zalewem Witoszówka, przy ulicy Polna Droga w Świdnicy. Trasa wyścigu: Świdnica, Witoszów Dolny, Witoszów Górny, Pogorzała, Stary Julianów, Modliszów, Świdnica. Start o godzinie 11.00.

W związku z organizacją imprezy sportowej zapowiadane są utrudnienia w ruchu dla kierowców oraz pasażerów komunikacji miejskiej. – Od godziny 10.30 do 16.00 ruch kołowy będzie odbywał się zgodnie z kierunkiem jazdy kolarzy, a ulica Polna Droga wyłączona zostanie dla ruchu. Wyjazd z posesji, za zgodą służb zabezpieczających, możliwy będzie tylko w kierunku ulicy Sprzymierzeńców. Prosimy także o nieparkowanie pojazdów w pasie drogowym – informuje Magdalena Dzwonkowska, rzecznik świdnickiego magistratu.

W godzinach od 10.30 do 16.00 występować będą również utrudnienia w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Linie nr 50 i 52 będą obsługiwały połączenia z pominięciem przystanku przy ulicy Wałbrzyska/Janusza Kusocińskiego, natomiast linia 10 nie będzie wykonywała połączeń. Pozostałe kursy będą odbywały się według rozkładu jazdy.

Podczas kolarskiej imprezy zorganizowane będą również wyścigi dla dzieci. W zależności od ilości zgłoszeń odbędą się one w następujących kategoriach: grupa O – rowerki biegowe do 5 lat (dziewczynki/chłopcy), grupa I – do rocznika 2017 (dziewczynki/chłopcy), grupa II – roczniki 2015-2016 (dziewczynki/chłopcy), grupa III – roczniki 2013-2014 (dziewczynki/chłopcy). Zapisy rozpoczną się w dniu imprezy o godzinie 12.30, a półtorej godziny później zaplanowano start wyścigów dla najmłodszych.

Z kolei w niedzielę, 17 września ulicami miasta przejadą uczestnicy rajdu rowerowego odbywającego się w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności. Celem rajdu jest promowanie oraz popularyzacja wśród mieszkańców Świdnicy jazdy na rowerze, alternatywnych środków transportu, zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz dbania o środowisko i zdrowego stylu życia.

Rajd rowerowy wystartuje o godzinie 10.00 spod Urzędu Miejskiego w Świdnicy (zbiórka od godz. 9.30). Uczestnicy będą mieli do pokonania trasę o długości około 10 kilometrów, natomiast metę wyznaczono tradycyjnie na terenie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Śląskiej. O bezpieczeństwo uczestników dbać będzie grupa pilotów, Policja oraz Straż Miejska. Podczas przejazdu występować będą tymczasowe utrudnienia w ruchu.

Zapisy do udziału w rajdzie zostały już zakończone. Wszyscy chętni będą jednak mogli wybrać się na piknik sportowo-rekreacyjny, który zorganizowany zostanie na terenie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 11.00 i potrwa do 14.00. Podczas pikniku zaplanowano zbiórkę publiczną na organizację Świdnickich Czwartków Lekkoatletycznych oraz ich ogólnopolski finał.

/UM Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułJesienna odsłona Festiwalu Schlaga w Świdnicy
Następny artykułWielkie serca uczestników charytatywnego festynu. Znamy wynik zbiórki dla 2-letniego Frania. Wkrótce kolejna akcja!