Strona główna 0_Slider Kuba potrzebuje specjalnego wózka. Wkrótce charytatywny piknik!

Kuba potrzebuje specjalnego wózka. Wkrótce charytatywny piknik!

0

Kuba Zakierski ma 15 lat i nie ma szans na to, by chodził o własnych siłach. Nie znaczy to jednak, że nie może zwiedzać świata! Do realizacji marzeń wystarczą ortezy i aktywny wózek inwalidzki. Pomoc chłopcu będzie można połączyć z dobrą zabawą. Piknik charytatywny za dwa tygodnie.

Fot. udostępnione na siepomaga.pl

15-latek ze Świebodzic od urodzenia choruje na mózgowe porażenie dziecięce i padaczkę. Kuba jest dzieckiem leżącym – samodzielnie nie chodzi, nie siedzi, nie utrzymuje głowy.

Dzielny wojownik – tak określa Kubę mama. Pomimo słabego organizmu i wielu ograniczeń, chłopiec stawia czoła przeciwnościom. Dużo siły wkłada w rehabilitację – codziennie ćwiczy pod okiem fizjoterapeutów i opiekunów. Skolioza i przykurcze nie ułatwiają zadania, dlatego potrzebne są specjalne gorsety i ortezy. Dodatkowo Kuba ma obstrzykiwane toksyną botuminową mięśnie. Te trudne zabiegi i intensywna rehabilitacja pomagają zmniejszyć dolegliwości.

– Kuba jest najdzielniejszym wojownikiem, jakiego znam. Od samego urodzenia stoczył wiele bitew, wiele walk. Jego siła i chęć życia jest przeogromna. Chcę Kubie dać szansę na to, aby był sprawny, na miarę swoich możliwości. Aby mógł osiągnąć tyle, ile jest w stanie. Wiem, że jeszcze nie raz nas zaskoczy – mówi Paulina Mikosz, mama chłopca.

Kuba ma takie zainteresowania jak jego rówieśnicy: lubi grać na komputerze (steruje urządzeniem za pomocą wzroku), lubi oglądać filmy (jest fanem Marvela). Radość sprawia mu także zabawa klockami Lego i słuchanie audiobooków.

Jedna z fizjoterapeutek dostrzegła potencjał Kuby, a jej zaangażowanie pomogło postawić chłopca na nogi przy pomocy pionizatora i hkafo, co jeszcze niedawno było niemożliwe. Podczas pobytu na turnusie rehabilitacyjnym Kuba rozpoczął naukę przemieszczania się za pomocą wózka aktywnego.

Pragniemy Kubie taki wózek zakupić, ponieważ da mu to chociaż odrobinę samodzielności. Obecnie przemieszcza się samodzielnie tylko za pomocą pełzania. Taki sprzęt to wielka pomoc dla nas – osób, które na co dzień się nim zajmują – oraz dla samego Kuby – wyjaśnia pani Paulina.

Na ten moment brakuje 15 tysięcy złotych. Aby zebrać środki potrzebne na zakup sprzętu, z zorganizowany zostanie piknik charytatywny. Start 17 września 2023 o godzinie 14:00 w Parku Miejskim w Świebodzicach. Dla najmłodszych przewidzianych jest wiele atrakcji – spektakl teatralny, malowanie twarzy, kolorowe warkocze, pokazy baniek mydlanych, dmuchana zjeżdżalnia, grywalizacje rodzinne. Piknik potrwa do godziny 18:00. Datki zebrane podczas wydarzenia zostaną wpłacone na zbiórkę założoną na rzecz Kuby – https://www.siepomaga.pl/kuba-zakierski, gdzie już teraz można przekazywać wsparcie finansowe.

Organizatorem i sponsorem pikniku jest świebodzicka Grupa DZT.

/informacja organizatora, opr. red./

Poprzedni artykułDwa miesiące świętowania. Dni Seniora w Świdnicy po raz 18. [PROGRAM]
Następny artykułWandal z autobusu zapłacił 1000 zł na schronisko