Strona główna 0_Slider Powiatowe drogi w remoncie. Zamknięta zostanie trasa w kierunku Ślęży, inaczej pojadą...

Powiatowe drogi w remoncie. Zamknięta zostanie trasa w kierunku Ślęży, inaczej pojadą autobusy

0

Od środy na dwa tygodnie zamknięta dla ruchu samochodowego zostanie droga powiatowa łącząca Pszenno z Kątkami. Ma to związek z remontem prowadzonym na zlecenie Służby Drogowej Powiatu Świdnickiego. 

Remont trzykilometrowego odcinka drogi powiatowej Pszenno-Kątki realizowany jest w ramach większej inwestycji obejmującej w sumie pięć różnych zadań, w tym również przebudowę drogi Panków-Śmiałowice (1700 m), trasy prowadzącej od Goli Świdnickiej w kierunku drogi krajowej nr 35 (1250 m), a także dróg w Jaworzynie Śląskiej (1851 m) oraz w miejscowości Borów (736 m).

Na przebudowę pięciu odcinków dróg powiatowych na terenie gmin Marcinowice, Dobromierz, Jaworzyna Śląska oraz Świdnica przeznaczono blisko 11,5 mln złotych, z czego ponad 3,1 mln złotych trafi na remont drogi Pszenno-Kątki. Na realizację prac powiat świdnicki otrzymał dofinansowanie z rządowego programu Polski Ład w wysokości 10 mln 640 tys. złotych.

W związku z prowadzonym remontem, od środy 26 lipca droga powiatowa Pszenno-Kątki zostanie zamknięta dla ruchu. – Utrudnienia potrwają około dwóch tygodni – informuje Urząd Gminy Marcinowice. Zmiany w organizacji ruchu dotkną nie tylko zmotoryzowanych, ale również pasażerów korzystającej ze świdnickiej komunikacji publicznej. – W związku z remontem nawierzchni jezdni na odcinku drogi DP2902D z Pszenna do wsi Kątki, od dnia 26 lipca 2023 roku przez okres około 14 dni, został wytyczony objazd, w obu kierunkach, dla linii nr 41 przez Marcinowice i Zebrzydów. Zmiana może powodować opóźnienia – przekazano w komunikacie Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Świdnicy.

/UG Marcinowice, MPK Świdnica, opr. mn/

fot. UG Marcinowice

Poprzedni artykułZmarła Janina Kocemba-Koehler, Zasłużona dla Świdnicy, posłanka i nauczycielka
Następny artykułWindy na świdnickim dworcu nieczynne od roku. Ponowne uruchomienie uzależnione od zawarcia porozumienia między miastem a PKP PLK