Strona główna 0_Slider Kolejne ogrody działkowe z miejskimi dotacjami. Rozdzielono dodatkowe środki

Kolejne ogrody działkowe z miejskimi dotacjami. Rozdzielono dodatkowe środki

0

Rozstrzygnięto drugi nabór wniosków o dotację dla stowarzyszeń prowadzących w Świdnicy rodzinne ogrody działkowe. W tegorocznym budżecie miasta zarezerwowano w sumie 24 tys. złotych z przeznaczeniem na wsparcie prac związanych z modernizacją i budową infrastruktury ogrodowej.

Przyznawanie „ogródkowych” dotacji rozpoczęto w 2019 roku. Środki te mają wspomagać mają wspomagać realizację prac związanych m.in. z remontem lub budową ogrodzeń, alejek, dróg dojazdowych, sieci energetycznych lub wodociągowych, przy czym udzielona dotacja nie może przekraczać 50% kosztów realizacji przedsięwzięcia i nie może być większa niż 10 tys. złotych nakładu na zadanie.

W tegorocznym budżecie miasta na dofinansowanie zadań związanych z rozwojem Rodzinnych Ogrodów Działkowych pierwotnie przeznaczono 10 tys. złotych. Podczas pierwszego naboru dotacje przyznano trzem ogrodowym stowarzyszeniom: 4400 zł przyznano ROD „Kolejarz” na wymianę zewnętrznego ogrodzenia i bramki wejściowej do ogrodu, 3000 zł zostanie przeznaczone na czyszczenie i malowanie zbiorników wchodzących w skład stacji pomp na terenie ROD „Aronia”, natomiast dotacja w wysokości 2600 zł pozwoli ROD „ŚFUP” na zakup rębaka elektrycznego.

W czerwcu podjęto decyzję o przeznaczeniu dodatkowych 14 tys. złotych na „ogródkowe” dotacje i ogłoszono drugi nabór wniosków o udzielenie finansowego wsparcia. Wiadomo już, że dofinansowanie przyznano pięciu stowarzyszeniom: ROD „Irys”, ROD im. Księcia Bolko, ROD „Tulipan”, SO ROD „Pod Grzybem”, a także ROD „Aster”. – Dotację w wysokości 5500 zł przyznano dla Rodzinnego Ogrodu Działkowego im. „Księcia Bolko” na przygotowanie terenu pod miejsca postojowe oraz remont ogrodzenia zewnętrznego. Członkowie ROD „Aster” otrzymane 3000 zł przeznaczą na wykonanie przyłącza instalacji elektrycznej. Dotacje w wysokości po 2000 zł pozwolą ROD ”Tulipan” na rekultywację terenu oraz wykonanie prac niezbędnych do uprzątnięcia terenu po rekultywacji, w tym niwelację powierzchni działek, a Stowarzyszeniu Ogrodowemu ROD „Pod Grzybem” na utworzenie podjazdu i zakup pojemników na wodę deszczową. 1500 zł członkowie ROD „Irys” wydatkują na wykonanie boksu na odpady segregowane oraz utwardzenie nawierzchni wraz z ogrodzeniem panelowym – informuje Magdalena Dzwonkowska, rzecznik świdnickiego magistratu.

mat. UM Świdnica

/mn/

Poprzedni artykułZnów zrobi się upalnie
Następny artykułBędą kontrolować przydomowe kompostowniki. Można dostać grzywnę i stracić ulgę