Strona główna 112 Znów zrobi się upalnie

Znów zrobi się upalnie

0

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla części województwa dolnośląskiego pogodowe ostrzeżenie przed upałem.

Wydane dla powiatu świdnickiego pogodowe ostrzeżenie I stopnia obowiązywać będzie od godziny 14.00 w niedzielę do godziny 20.00 w poniedziałek. – Prognozuje się upał. Temperatura maksymalna w dzień od 30°C do 31°C. Temperatura minimalna w nocy około 18°C – przekazano w komunikacie IMGW.

Prognoza IMGW dla województwa dolnośląskiego na niedzielę, 23 lipca

  • W dzień początkowo zachmurzenie umiarkowane i duże, później rozpogodzi się, a po południu od zachodu regionu ponowny wzrost zachmurzenia do dużego. Rano oraz wieczorem możliwy słaby deszcz. Temperatura maksymalna od 28°C na zachodzie do 30°C na wschodzie regionu. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, rano południowy, później południowo-zachodni i zachodni.
  • Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego: W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane, rano i wieczorem miejscami duże. Temperatura maksymalna od 25°C do 28°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, lokalnie dość silny, w porywach do 60 km/h, południowy i południowo-zachodni. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) wzrost temperatury od 9°C do 16°C. Wiatr dość silny wzmagający się do bardzo silnego, od 35 km/h do 60 km/h, w porywach od 60 km/h do 90 km/h, południowo-zachodni.

Prognoza IMGW dla województwa dolnośląskiego na poniedziałek, 24 lipca

  • W dzień zachmurzenie początkowo umiarkowane i duże, później małe i umiarkowane, po południu lub wieczorem ponownie wzrastające do dużego, aż do wystąpienia przelotnych opadów deszczu i burz, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 25 mm. Temperatura maksymalna od 29°C na zachodzie do 31°C na wschodzie regionu. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 80 km/h.
  • Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego: W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane, rano miejscami duże; po południu lub wieczorem stopniowy wzrost zachmurzenia do dużego, aż do wystąpienia przelotnych opadów deszczu i burz, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 25 mm. Temperatura maksymalna od 26°C do 29°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 80 km/h. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) po południu lub wieczorem przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Temperatura od 12°C rano do 17°C po południu. Wiatr silny i bardzo silny, od 40 km/h do 55 km/h, w porywach do 80 km/h, południowo-zachodni.

/IMGW, opr. mn/

Poprzedni artykułFestiwal Bachowski. Do Świdnicy zawitali dwukrotnie nominowani do nagrody Grammy specjaliści od muzyki dawnej [FOTO]
Następny artykułKolejne ogrody działkowe z miejskimi dotacjami. Rozdzielono dodatkowe środki