Strona główna 0_Slider Festiwal Bachowski. Do Świdnicy zawitali dwukrotnie nominowani do nagrody Grammy specjaliści od...

Festiwal Bachowski. Do Świdnicy zawitali dwukrotnie nominowani do nagrody Grammy specjaliści od muzyki dawnej [FOTO]

0

24. Festiwal Bachowski ruszył na dobre. Główną sceną tegorocznej edycji muzycznego święta pozostaje świdnicki Kościół Pokoju, gdzie festiwal narodził się prawie ćwierć wieku temu. Po fascynującym prologu z Franco Fagiolim w roli głównej, w sobotę we wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO świątyni wystąpił zespół Europa Galante.

Od lat Festiwal Bachowski przyciąga do Świdnicy melomanów z całego kraju i świata. To jedno z najważniejszych wydarzeń muzycznych nie tylko w skali regionu, ale i całej Polski. Każdego roku na festiwal zapraszani są najlepsi muzycy i zespoły specjalizujące się w wykonawstwie muzyki dawnej. Tegoroczna edycja festiwalu odbywa się pod hasłem „Radykalne przestrzenie”.

Jedną ze sław zaproszonych w tym roku do udziału w święcie muzyki klasycznej był włoski zespół Europa Galante, pod batutą Fabia Biondiego – jednego z najwybitniejszych współczesnych skrzypków. Zespół specjalizujący się w wykonaniach muzyki dawnej, zwłaszcza barokowej, ma na koncie występy w najważniejszych salach koncertowych świata i był wielokrotnie nagradzany. Był on również dwukrotnie nominowany do Grammy – nagrody przyznawanej przez amerykańską Narodową Akademię Sztuki i Techniki Rejestracji za wyróżniające się osiągnięcia w muzyce. Podczas sobotniego koncertu w Kościele Pokoju Fabio Biondi oraz muzycy Europa Galante zaprezentowali program odkrywający skarby złotego wieku włoskiej wiolinistyki.

Ze szczegółowym programem 24. Festiwalu Bachowskiego można zapoznać się na stronie wydarzenia.

/Kościół Pokoju, Festiwal Bachowski, opr. mn/

fot. Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułSmaki regionu, występy folklorystyczne i nie tylko! Wielkie świętowanie podczas festiwalu „Dolny Śląsk na Ludowo” [FOTO/VIDEO]
Następny artykułZnów zrobi się upalnie