Strona główna 0_Slider Więcej ulic jednokierunkowych na Osiedlu Młodych? Radny zgłosił „lekko rewolucyjny” wniosek

Więcej ulic jednokierunkowych na Osiedlu Młodych? Radny zgłosił „lekko rewolucyjny” wniosek

0

Świdnicki magistrat oraz miejski zespół do spraw bezpieczeństwa ruchu drogowego zajmą się propozycją zgłoszoną przez jednego z radnych, która dotyczy wprowadzenia zmian w organizacji ruchu na Osiedlu Młodych. Radny zasugerował zamianę części ulic dwukierunkowych w jednokierunkowe.

W związku z tym, że przepustowość ulic Osiedla Młodych staje się coraz bardziej uciążliwa – mam tu na myśli tzw. ulice dwukierunkowe: Prądzyńskiego, Bema, Jasińskiego, Langiewicza – wnioskuję, by zmienić ich kwalifikację na ciągi ulic jednokierunkowych. Na wszystkich wymienionych przeze mnie ulicach poza zatokami parkują wzdłuż jezdni samochody ograniczając swobodny przejazd pojazdów w obu kierunkach. Najgorzej sytuacja wygląda na ulicy Prądzyńskiego z racji poruszania się po niej autobusów komunikacji miejskiej – wyjaśniał radny Andrzej Ora we wniosku skierowanym do władz Świdnicy.

Wiązałoby się to z nieodzowną reorganizacją ruchu drogowego na Osiedlu Młodych, ale być może pozwoliło także na pozyskanie nowych miejsc parkingowych wzdłuż jezdni na całych ich długościach. Jest to wniosek „lekko rewolucyjny”, ale uważam, że jak nie teraz, to za bardzo krótki czas konieczny do podjęcia – wskazywał Ora.

Propozycję radnego prezydent Świdnicy określiła mianem „drastycznej”, przy czym zgłoszony przez niego wniosek zostanie skierowany do miejskich urzędników celem rozważenia. – Przedstawiona przez Pana propozycja drastycznej zmiany organizacji ruchu na Osiedlu Młodych zostanie poddana dyskusji w Wydziale Dróg i Infrastruktury Miejskiej. Następnie stanowisko wydziału zostanie przedstawione na forum posiedzenia zespołu ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego przy udziale przedstawicieli zarządcy dróg ze Starostwa Powiatowego, Policji oraz Wydziału Transportu – stwierdziła prezydent Beata Moskal-Słaniewska.

Jak dodała, o podjętych decyzjach magistrat będzie informować.

/mn/

Poprzedni artykułZ ekspertami o transformacji energetycznej i czystej produkcji. Zbliża się Świdnickie Forum Energetyki Obywatelskiej
Następny artykułZnamy najlepsze sportowe szkoły i sportowców [FOTO/WYNIKI]