Strona główna 0_Slider Waldemar Woźniak nie ustaje w sprzątaniu. Kolejni samorządowcy docenili jego zaangażowanie

Waldemar Woźniak nie ustaje w sprzątaniu. Kolejni samorządowcy docenili jego zaangażowanie [FOTO]

0

Od blisko 5 lat zmienia swoje najbliższe otoczenie i ratuje środowisko, porządkując pobocza, polne drogi oraz lasy. Waldemar Woźniak zebrał ostatnio kolejną tonę śmieci. Za pracę na rzecz ochrony środowiska otrzymał podziękowania od lokalnego samorządu.

Mieszkający w Pszennie emerytowany pracownik Poczty Polskiej i członek Polskiego Związku Łowieckiego cały swój wolny czas poświęca na sprzątanie śmieci. – Ludzie wyrzucają je gdzie popadnie – do rowu, na pobocze, do lasu. Kilka lat temu postanowiłem posprzątać swoją najbliższą okolicę, ale okazało się, że ta praca nie ma końca, bo śmieci wciąż przybywa. Sprzątam od 8 lat, czasem po 10 godzin dziennie – mówi. Czasem sprząta sam, czasem pomagają mu ochotnicy, którym, tak jak jemu, nie jest obojętne środowisko.

W ostatnim czasie Waldemar Woźniak ponownie zatroszczył się o porządki na terenie gminy Jaworzyna Śląska. Z okolic drogi za Milikowicami w kierunku Komorowa zebrał ponad tonę śmieci, w tym m.in. stare opony czy części samochodowe.

W środę, 7 czerwca społecznik odwiedził Urząd Miejski w Jaworzynie Śląskiej, gdzie spotkał się z burmistrzem Grzegorzem Grzegorzewiczem oraz kierownikiem referatu gospodarki nieruchomościami i ochrony środowiska Katarzyną Stępień, którzy podziękowali mu za jego pracę i troskę o otoczenie. – Dziękujemy za zaangażowanie, ciężką codzienną pracę na rzecz ochrony środowiska i mamy nadzieję, że takie działania wpłyną na zmianę postrzegania środowiska przez społeczeństwo – mówił burmistrz.

/UM Jaworzyna Śląska, opr. mn/

Poprzedni artykułKino samochodowe zawita do Grodziszcza
Następny artykułBliźniaki z Bystrzycy Górnej obdarowane pakietem powitalnym gminy Świdnica [FOTO]