Strona główna 0_Slider W czwartek Boże Ciało. Którymi ulicami przejdą procesje? Gdzie będą utrudnienia?

W czwartek Boże Ciało. Którymi ulicami przejdą procesje? Gdzie będą utrudnienia?

0

Boże Ciało, czyli Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, to jedno z najważniejszych świąt w Kościele katolickim. W tym roku wypada ono w czwartek, 8 czerwca. W związku z procesjami kierowcy muszą się przygotować na chwilowe utrudnienia w ruchu drogowym.

Boże Ciało jest świętem ruchomym, które wypada zawsze w czwartek po święcie Trójcy Świętej. Zewnętrzną formę święta stanowią procesje prowadzone do czterech ołtarzy. Udział w procesji traktowany jest jako publiczne wyznanie wiary.

Przez centrum Świdnicy przejdzie procesja z parafii katedralnej do parafii pw. św. Józefa. Orszak procesyjny wyruszy po mszy św., która rozpocznie się o godz. 10.00 w świdnickiej katedrze. W godzinach 11.00-12.30 wierni i duchowni przejdą z pl. Jana Pawła II, przez ulicę Daleką, Pułaskiego, Rynek, na ulicę Kotlarską.

Na Osiedlu Młodych procesja z parafii Najświętszej Marii Panny Królowej Polski wyruszy około godziny 10.00, tuż po mszy św. zaplanowanej na godz. 9.00. Jej trasa będzie wiodła ulicami: Wyszyńskiego, Marcinkowskiego, Plater, Waryńskiego, Wyszyńskiego. Zakończenie procesji nastąpi około godz. 11.30.

Na Zarzeczu procesja parafii pw. Miłosierdzia Bożego ruszy po mszy św. zaplanowanej na godz. 9.00. Tradycyjnie dwa ołtarze ustawione będą na os. Zarzecze i dwa na os. Kolonia. Procesja rozpocznie się o godz. 9.40 i poprowadzona zostanie ulicami: Rolniczą, Kopernika, Przemysłową, Reja, Wileńską i Mazowiecką. Jej zakończenie nastąpi około 11.30.

Uroczyste nabożeństwo w parafii pw. św. Andrzeja Boboli rozpocznie się o godz. 9.00. Procesja rozpocznie się około godz. 10.00, a wierni przejdą ulicami: Wałbrzyską, Świętojańską, Mierniczą i Wałbrzyską. Zakończenie planowane jest na godz. 11.30.

Na osiedlu Zawiszów procesja z kościoła pw. Ducha Świętego wyruszy około godziny 11.40, po mszy św. o godz. 10.45, i przejdzie ulicami: Bolesława Śmiałego, Bolesława Krzywoustego, Romana Zmorskiego, Karola Miarki, Bogusza Stęczyńskiego, Henryka Pobożnego, Władysława Łokietka, Jana Długosza, Bolesława Śmiałego. Zakończenie około godziny 14.00.

W przypadku parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa przy ulicy Przyjaźni w Świdnicy procesja wyruszy o godzinie 11.00 do czterech ołtarzy i przejdzie ulicami: Przyjaźni, Śląską i Zieloną. Zakończenie około godziny 12.00.

Ubiegłoroczna procesja pod przewodnictwem biskupa Marka Mendyka (16 czerwca 2022 roku):

/mn/

Poprzedni artykułKolejny akt wandalizmu w odnowionym Parku Młodzieżowym [FOTO]
Następny artykułNajlepsze fotografie z 2022 roku Leica Street Photo wkrótce zobaczymy w Świdnicy