Strona główna 112 Kolejny akt wandalizmu w odnowionym Parku Młodzieżowym

Kolejny akt wandalizmu w odnowionym Parku Młodzieżowym [FOTO]

0

Na podstawie nagrań zarejestrowanych przez kamery miejskiego monitoringu ustalany będzie sprawca zdewastowania gabloty prezentującej relikt dawnej drogi w zrewitalizowanym za ponad 14 mln złotych Parku Młodzieżowym.

Prace związane z rewitalizacją parku ruszyły w kwietniu 2020 roku. W ramach pierwszego etapu robót zlecono wykonanie cięć pielęgnacyjnych, sanitarnych i technicznych drzew, przeprowadzono prace związane z remontem i przebudową parkowych alejek, montażem nowych ławek, śmietników i latarń, budową toalety w okolicy wieżyczki i ustawieniem poidełka, a także zajęto się zagospodarowaniem parkowej zieleni w zakresie wycinki blisko 200 drzew, zasadzenia 149 nowych drzew, wykonania nasadzeń krzewów i paproci, czy też wykonania łąki kwietnej.

W ramach kolejnego etapu rewitalizacji zajęto się wykonaniem dodatkowych nasadzeń zieleni, a także stworzeniem ścieżki przyrodniczo-edukacyjnej. Najbardziej wyczekiwanym przez mieszkańców etapem renowacji parkowego terenu była jednak odbudowa tarasu widokowego z zabytkową altaną stanowiącą centralny punkt Parku Młodzieżowego. Odtworzony, magiczny zakątek parku został oddany do dyspozycji mieszkańców w listopadzie 2022 roku.

Park Młodzieżowy stał się kolejnym obszarem na terenie Świdnicy, który objęty został monitoringiem wizyjnym. Nad bezpieczeństwem i spokojem spacerowiczów czuwa tam piętnaście kamer. Rejestrują one również akty wandalizmu na terenie odnowionego parku. Do jednej z takich sytuacji doszło we wrześniu ubiegłego roku, kiedy to młody mężczyzna skopał i uszkodził jeden z koszów na śmieci. W styczniu 2023 roku doszło do zdewastowania jednej ze szklanych tablic informacyjnych przez dwóch sprawców.

Miejskie służby informują teraz o kolejnym akcie wandalizmu. – Ktoś zniszczył szybę gabloty w Parku Młodzieżowym. Na szczęście w parku są kamery i prędzej czy później wandal zapłaci za to co zrobił… – przekazali za pośrednictwem mediów społecznościowych urzędnicy świdnickiego magistratu.

/mn/

fot. UM Świdnica

Poprzedni artykułCiekawe zmagania młodych adeptów tenisa stołowego [FOTO]
Następny artykułW czwartek Boże Ciało. Którymi ulicami przejdą procesje? Gdzie będą utrudnienia?