Strona główna 0_Slider Uczta muzyczna na rzecz Domu Dziecka. Wystąpi Zespół Wokalny „Viento” z I...

Uczta muzyczna na rzecz Domu Dziecka. Wystąpi Zespół Wokalny „Viento” z I LO w Świdnicy

0

Utalentowana młodzież I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza w Świdnicy przygotowuje nowy koncert charytatywny. Tym razem pragnie nim wesprzeć wałbrzyski Dom Dziecka. Występ „Muzyczne snute wspomnienia” zaplanowano 18 czerwca o godz. 18.00. Choć wstęp jest wolny, zespół zachęca do przekazania darowizn rzeczowych w postaci m.in. artykułów szkolnych i papierniczych dla podopiecznych instytucji.

Koncert zespołu Viento w I LO w Świdnicy – grudzień 2022

Zespół Wokalny „Viento” powstał w I LO im. Jana Kasprowicza w Świdnicy w lutym 2022 roku z inicjatywy Natalii Chojnackiej i Miłosza Stolpińskiego. Zadebiutował 12 kwietnia tego samego roku. Grupa tworzona jest przez 36 osób i nieustannie się powiększa. Młodych wokalistów łączy pasja do muzyki i śpiewu, które rozwijają na regularnych próbach. Swoje wyjątkowe talenty zespół miał już okazję prezentować zarówno na uroczystościach szkolnych, jak i wydarzeniach zewnętrznych. Pierwszy taki otwarty koncert „Viento” odbył się w grudniu 2022 roku i był to występ charytatywny – w ramach akcji „Tak, Pomagam!” organizowanej przez Caritas na rzecz osób potrzebujących. Kolejno zespół zaprezentował się też m.in. z okazji 31. finału WOŚP na deskach Kasprowicza w styczniu tego roku oraz niedawno w finale konkursu „Wałbrzych ma Talent” na Dniach Wałbrzycha.

Utalentowana świdnicka młodzież wkrótce wystąpi ponownie. Będzie to koncert charytatywny zatytułowany „Muzyczne snute wspomnienia”, który zaplanowano na 18 czerwca na godz. 18.00 w auli I LO w Świdnicy. – Wykonamy utwory reprezentujące różne dekady XX i XXI wieku, począwszy od lat 30., kiedy powstał utwór „Już taki jestem zimny drań” Eugeniusza Bodo, przez lata 60- te i chociażby kompozycję „These boots are made for walking” autorstwa Nancy Sinatry, lata 90. i „Zacznij od Bacha”, aż po 2023 rok i piosenki napisane przez członków naszego zespołu. Bez wątpienia będzie to spektrum wrażeń – zapowiada Natalia Chojnacka.

Poprzez występ młodzież po raz kolejny pragnie wesprzeć osoby potrzebujące. Tym razem śpiewając na rzecz podopiecznych wałbrzyskiego Domu Dziecka. – Chcieliśmy pomóc tym, którzy w świadomości ludzi mogli zgubić się w gonitwie życia codziennego, a jednak mimo wszystko potrzebują naszego wsparcia. Mamy również świadomość, iż wśród podopiecznych znajdują się zarówno małe dzieci, jak i młodzież w naszym wieku. Los nie był dla Nich tak łaskawy, jak dla nas, więc chcemy uczynić wszystko, co w naszej mocy, by Ich wesprzeć – wyjaśnia Natalia Chojnacka.

Wstęp na koncert jest dla wszystkich otwarty, natomiast swojego rodzaju biletem może być darowizna w postaci artykułów szkolnych i papierniczych, takich jak kolorowanki, kredki, farby, czy nawet ryza papieru. Podopiecznym Domu Dziecka bez wątpienia przydadzą się również środki czystości oraz środki higieny osobistej czy słodycze o długim terminie przydatności. Jesteśmy bardzo dumni, że dzięki podejmowanym przez nas działaniom inni ludzie będą mogli mieć szansę, by pomóc potrzebującym – dodaje.

/Tekst: AN/

Poprzedni artykułPrzemek Kuliś wicemistrzem Czech! [FOTO]
Następny artykułBezpieczny długi weekend. Akcja policji na dolnośląskich drogach